Колектив НВК №11 відтворив сторінки життя Лесі Українки на сцені Палацу учнівської молоді

Колектив НВК №11 відтворив сторінки життя Лесі Українки на сцені Палацу учнівської молоді

Є люди, як свічки – 
Згорають, відходять у небуття,
Є люди, як зірки - 
Горять, і світять все життя!
 
Зіркою такої величини є геніальна українська поетеса Леся Українка. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу ця людина. З не такої вже й далекої минувшини, проте вже мовби крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий.
Нещодавно в Палаці учнівської молоді відбувся тематичний захід «Ти в безсмертну зросла Українку  і пішла у безсмертя віків», приурочений вшануванню пам'яті  нашої славетної землячки. Його підготували вчителі-словесники НВК «ЗОШ №11-ліцей» Тетяна Рубчук, Наталія Каленчук, Ольга Федорук.
 
Від початку  учасники вистави вразили глядачів майстерною грою, яка щохвилини все більше зачаровувала. Вдало була поєднана літературно-музична композиція із театралізованим дійством: святкуванням іменин у родині Петра Косача. Варто зазначити, що Лесине свято у такому форматі в Ковелі відбулося вперше. Полонили  своєю майстерною грою Анастасія Чорна (учениця 9-Б класу), яка виконувала роль юної Лесі Українки та її мама Богдана Миколаївна, що зіграла Олену Пчілку. Заслуговує на увагу успішно виконана роль ученицею 5-Г класу Софією Сачик Лесиної подружки - Варки Дмитрук .
Відрадно, що у виставі  брали участь не лише учні ( Панасюк Ксенія, Дмитро Гиричук, Микола Федорук, Дмитро Книш), а й учителі школи: Наталія Каленчук, Алла Сметюх, Майя Питель, Юрій Питель, Вікторія Сомська, Олена Хлуд. 
Максимум задоволення отримали глядачі від пісень, що прозвучали на сцені у виконанні Тетяни Нікітюк (10-Б клас), Єлизавети Назарук ( 9-Б клас), дуету учениць 7-А класу Вікторії Деменюк, Ангеліни Кавас та колективу вчителів НВК – Наталії Ковалець, Наталії Гарькавої, Лідії Горової. 
 
А продекламовані вірші дали можливість заглибитись у творчість Лесі, відчути той  біль та тривоги, якими вона жила. Поезія «Хвиля», прочитана ученицею 9-Б класу Ярославою Ярош, зворушила кожну душу, не залишила нікого байдужим. 
 
Хочеться висловити слова вдячності учням, які виконували поезії нашої землячки: Юрію Думичу (5-Б клас), Софії Самчинській (9-Б клас), Ангеліні Махнюк (8-А клас) та  Анні Орловській (8-А клас).
Своєрідності і яскравості додали  учасники ансамблю «Пірует» (Олександра Головата, Юлія Свись, Каріна Бондарук, Яна Тищук. Вікторія Лагода, Ольга Ятчук) та танцювальний колектив «Барвінок».
 
Атмосферу тепла та задушевності упродовж усього свята створювали ведучі – Ярослава Ярош та Дмитро Максімчук. Вони змушували глядачів ще й ще поринути у незвичайний світ Лесиного життя, її поетичного слова. Кожен, хто прийшов на зустріч із славетною землячкою, ніби потрапляв у той час, коли жила й творила поетеса.
 
Щирі слова вдячності колективу, усім учасникам мистецького дійства висловили заступник міського голови Ігор Прокопів та начальник управління освіти Віктор Бичковський. Вони запевнили, що були захоплені грою акторів, підбором матеріалу, вдалим поєднанням музичних творів. Загалом було досить високо оцінено сам задум і його реалізацію на сцені Палацу учнівської молоді. 
Сподіваємося, що кожен присутній отримав максимум задоволення, зарядився енергетикою, поніс з собою гордість за нашу Лесю. На святі не було байдужих. Віримо, що її слово буде жити вічно, бо «так написано, щоб не забувати». 
 
Учителі-словесники  НВК «ЗОШ №11-ліцей»
 
 

Читайте також:

04 березня 2019
Ковель VS Covid
Станом на 13.10.2021 
Захворіли за добу: 64
Одужали за добу: 12
Кількість хворих  в стац. МТМО:  91
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти