24 грудня 1518 року Ковелю було надане Магдебурзьке право

24 грудня 1518 року Ковелю було надане Магдебурзьке право

24 грудня 1518 року увійшло в нашу історію як одне з найважливіших подій – Ковелю було надане Магдебурзьке право. 501 рік тому польський король Сигізмунд І своєю грамотою дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто. Період інтенсивного економічного розвитку Ковеля припадає на часи, коли ковельські землі належали королеві Боні - Неаполітанській принцесі, яка була другою дружиною польського короля Сигізмунда I. 
Польський король Сигізмунд ІІІ у своїй грамоті від 1611 року повторно надав Ковелю Магдебурзьке право, яке мало використовуватися без обмежень. 

Необхідність продублювати першу грамоту виникла через пожежу, під час якої згоріли попередні документи, що порушило діяльність управи міста.

Магдебурзьке право є однією з ознак приналежності до європейського світу, адже виникло і розвинулося воно саме у Європі, а закладені ним традиції місцевого самоврядування продовжують розвиватися й сьогодні.

Міський голова Олег Кіндер вітає ковельчан зі святом. Бажає усім міцного здоров’я, миру, щедрої долі, подальших успіхів у справах і починаннях.

Нехай нас об’єднує любов та небайдужість до рідного міста і наш славний Ковель буде найкращим містом на землі для кожного з нас.

Читайте також:

24 грудня 2019
Ковель VS Covid
Станом на 21.01.2021
Захворіли за добу: 14
Одужали за добу: 3
Кількість хворих  в стац. МТМО: 20
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти