У Ковелі згадали загиблих в Афганістані, розділили біль тяжких втрат з їх рідними, віддали заслужену шану живим ветеранам

У Ковелі згадали загиблих в Афганістані, розділили біль тяжких втрат з їх рідними, віддали заслужену шану живим ветеранам

Минуло тридцять років з часу виведення радянських військ з Афганістану. Та війна в далекій країні безжалісно увірвалася в життя українських родин, залишила невиліковну рану у душах та серцях. Вона забрала наших земляків, які завжди будуть молодими. Нічим не зміряти глибину людських трагедій, психологічних потрясінь військових, які пройшли її дорогами, гірськими стежками.

І вкотре ковельчани та мешканці району зібралися в народному домі «Просвіта», аби згадати загиблих, розділити біль тяжких втрат з їх рідними, віддати заслужену шану живим ветеранам.

Аматори сцени з допомогою слова та акторської майстерності зуміли передати ту неймовірну тугу і біль матерів, які не дочекались своїх синів з Афганістану, той великий жаль, який живе і досі у їх серцях.

У бойових діях за десять років взяли участь понад 360 юнаків з Ковеля та Ковельського району. 16 з них віддали найцінніше - своє життя, 39 стали інвалідами.

Війна в Афганістані принесла горе не в одну родину. Сотні тисяч офіцерів і солдат пройшли через її страхіття, 150 тисяч з яких були українцями. Понад 3 тисячі співвітчизників не повернулись додому.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто загинув в чужих країнах, виконуючи інтернаціональний обов’язок та тих, хто поліг на сході нашої держави.

Міський голова Олег Кіндер у своєму виступі наголосив: «Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно і віддано несли службу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство завоювали щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця. Та коли став потрібен ваш досвід, професіоналізм, військовий вишкіл, патріотизм на рідній українській землі – ви знову у строю, на захисті територіальної цілісності та незалежності держави”.


Олег Олексійович подякував воїнам – інтернаціоналістам за їх активну життєву позицію: «Ви продовжуєте гуртуватись, ви – команда, яка відчуває дружнє плече один одного. Через три десятиліття після закінчення тієї неправедної війни ви пам’ятаєте загиблих товаришів, не залишаєте без своєї уваги їх сім'ї. Щиро дякую нашій міськрайонній організації Української Спілки ветеранів Афганістану на чолі з Миколою Савосюком за активну громадянську позицію, за те, що бережете пам’ять про полеглих та активно сприяєте вирішенню проблем своїх побратимів. Спасибі за Вашу роботу, участь у житті міста та патріотичному вихованні нашої молоді”.

Також Олег Кіндер разом з секретарем міської ради Вірою Федосюк вручили Подяки та матеріальну винагороду афганцям.

До присутніх звернулися і представники районної влади – голова райдержадміністрації Віктор Козак та голова районної ради Андрій Броїло.

Подякував місцевій владі за підтримку голова Ковельської міськрайонної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Микола Савосюк. Він теж вручив ряд нагород. Медаллю “За звитягу” відзначено міського голову Олега Кіндера.

Від народного депутата України Степана Івахіва передав вітання та нагороди воїнам-інтернаціоналістам представник його благодійного фонду “Патріоти Волині” Павло Самолюк.

Слово мав і військовий комісар Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Сергій Гладун.

Неодноразово зі сцени звучало, що тепер всіх українців об’єднує одна спільна мрія — щоб на нашій землі якнайшвидше запанував мир.

По завершенні тематичного заходу біля стели загиблим воїнам-інтернаціоналістам благочинний м.Ковеля ПЦУ протоієрей Валиль Мичко відслужив панахиду.

Присутні поклали вінки та квіти до монумента, на якому викарбувані імена наших земляків: Юрій Шевченко, Володимир Жук, Олександр Сметюх, Анатолій Глушков, Микола Банджа, Віктор Білинець, Микола Бобрик, Леонід Кулаковський, Анатолій Сахненко, Володимир Хилюк, Ярослав Ткачук, Василь Силюк, Анатолій Півень, Віктор Потапчук, Сергій Оксенюк, Олег Матіжев.

Також сьогодні секретар міської ради Віра Федосюк та директор територіального центру Діана Возна відвідали родини загиблих -Олега Матіжева та Сергія Оксенюка. Вони поспілкувались з рідними героїв та передали матеріальну допомогу від місцевої влади.

 

Читайте також:

15 лютого 2019
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти