Успішний осінній марафон ковельського «Барвінка»

Успішний осінній марафон ковельського «Барвінка»

Танець – це яскраве, багатогранне творіння народу, що є емоційним художнім специфічним відтворенням його багатовікового життя. Для великого Кобзаря Т.Г.Шевченка танець був символом національної єдності, перемоги та незалежності.
«Народний танець – це традиція українського народу, це яскрава специфічна форма відображення дійсності, – говорить керівник «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Барвінок» Ковельського Палацу учнівської молоді імені Івана Франка, відмінник освіти України Любов Ризванюк. - Він приносить радість, розкриває духовні сили, виховує естетичні художні смаки та любов до прекрасного, до рідної землі та народу».
Саме цьому навчають дітей досвідчені педагоги-хореографи ансамблю «Барвінок» - Марія Солоп, Тетяна Гулечко, Сергій Панюс. А юні ковельчани діляться своїм талантом, умінням з глядачами і відкривають всю красу і неповторність українського народного танцю.
Доброю традицією стала участь вихованців «Барвінку» в різноманітних конкурсах в Україні та за її межами.
Цьогорічна осінь була особливо багатою на подорожі наших танцюристів. 27-28 жовтня вихованці колективу (11-12 років) брали участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Day of dance 2018» у м. Львові. Діти показали досконалу хореографічну майстерність при виконанні танців «Гуцулята» та «Волинська скакуха» та здобули перше місце.
На початку листопада у м. Львові відбувся ХІХ Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги». Цього разу 13-14- річні ковельчани представили найвідоміший танець України «Гопак». Палітра костюмів, художня довершеність танцю вразила глядачів.
Незабутнє свято дитячої творчості, таланту, співу та хореографії відбулося 10 листопада в м. Луцьку – фестиваль-конкурс пісні і танцю «Україна – мій дім». Натхненно і майстерно учасники ансамблю «Барвінок» виконали «Польку - тірольку» і завоювали першість у конкурсі.
Фестивальну естафету 17-18 листопада від старших товаришів перейняли барвінчата 9-10 років. Емоційно напруженим був їх виступ на Міжнародному фестивалі – конкурсі хореографічного та вокально-хорового мистецтва «Сокальські візерунки». В конкурсі змагались понад 180 учасників. Це був перший виступ групи за межами рідного міста. І так склалося, що своїх вболівальників колектив майже не привіз. Підтримки в залі не було. Але під час «Польки-тірольки» зал просто вибухнув оплесками, а журі аплодувало стоячи. Оголошення переможців – хвилююча мить для всіх учасників, керівника… і «Барвінок» найкращий! Дитячі серця сповнені радістю, гордістю, а оченята світяться щастям.
І завершив осінній фестивальний марафон «Барвінок» у м. Львові 24-25 листопада (вихованці віком 12-14 років) на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зірковий парад». Було багато знаних та достойних суперників із різних міст України, але танцюристи колективу ні на секунду не сумнівались у своїй перемозі. Щоденна та наполеглива праця була належно оцінена. «Барвінок» знову переможець!
Під час мандрівок діти не тільки танцювали і змагалися, але й знайомились з красою рідної країни, відвідували визначні та історичні місця, гуляли вулицями столиці Західної України. В останній подорожі до Львова ковельчани долучилися до хвилини вшанування жертв голодомору 1932-33 років. Побували на Високому замку, відвідали шоколадну та карамельну фабрики, площу Ринок. Не забули і про розваги. Покаталися на ковзанах на льодовому полі. Весело провели час на дискотеці.
Осінь 2018 року надовго залишиться в пам’яті 145 учасників-переможців «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Барвінок».
За вагомий внесок у розвиток культури та мистецтв дитячої та юнацької творчості талановитої молоді було відзначено дипломами керівника «Народного художнього колективу» ансамблю танцю Любов Ризванюк та педагогів-хореографів Марію Солоп, Тетяну Гулечко та Сергія Панюса.
Щирої подяки заслужили батьки. Це вони надихають своїх дітей займатися танцями, вони збирають їх у дорогу і є спонсорами гастролей. Часто вони долучаються до поїздок і тоді це велика допомога педагогам та надзвичайна моральна підтримка дітям, бо найголовнішою оцінкою є татове слово і мамине серце.
Співпраця педагогів, батьків і дітей принесла надзвичайно гарні результати роботи, унікальні здобутки. Висока виконавська майстерність, яскравий хореографічний талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу – ось складові успіху ансамблю танцю «Барвінок»!


  Ірина Міцкевич 

Читайте також:

30 листопада 2018
Ковель VS Covid
Станом на 12.01.2022 
Захворіли за добу: 19
Одужали за добу: 32
Кількість хворих  в стац. МТМО: 29
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти