За чесні вибори: Олег Кіндер підтримав ініціативу Громадської мережі “ОПОРА”

За чесні вибори: Олег Кіндер підтримав ініціативу Громадської мережі “ОПОРА”

Уже понад 10 років спостерігає за виборчими процесами в нашій державі Всеукраїнська громадська організація “Громадянська мережа “ОПОРА”. 

Її представниками нещодавно були направлені листи міським головам з пропозицією підтримати Кодекс поведінки посадових осіб і державних службовців під час виборчого процесу та дотримуватися його під час місцевих виборів, які пройдуть 25 жовтня.

У документі викладаються основні етичні вимоги до поведінки під час виборів, щоб уникнути дій, які можуть кваліфікуватися як зловживання адміністративним ресурсом.

Сьогодні на запрошення Ковельського міського голови Олега Кіндера представники громадської організації прибули у наше місто.

Олег Олексійович у ході зустрічі підписав Кодекс поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу.

За словами координаторки кампанії спостереження за виборами на Волині Катерини Шарпатої, Ковельський міський голова другим в Україні підтримав їх ініціативу.

А загалом вона викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців, органів влади та місцевого самоврядування під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративного ресурсу. Так, наприклад, Виборчий кодекс України забороняє посадовцям агітувати в робочий час, за умови, що вони не є кандидатами. Але от питання використання публічних фінансів в інтересах певних кандидатів та партій жодним чином не врегульовані. Тому при фіксації цілої низки способів зловживання адміністративним ресурсом спостерігачі змушені керуватися лише міжнародними стандартами, а не українським законодавством.

Під час зустрічі Олег Кіндер наголосив, що на його переконання всі учасники перегонів мають діяти за рівними правилами.

- Вважаю, що “ОПОРА” повинна відслідковувати поведінку не лише посадовців органів влади та місцевого самоврядування, а усіх претендентів на посаду міського голови чи депутатів місцевих рад. Усім, без виключення, необхідно дотримуватись законодавства”.

Катерина Шарпата каже, що вони свою місію вбачають саме в тому, аби протистояти будь-яким порушенням з боку усіх суб’єктів виборчого процесу. 

Зокрема, на Волині зовнішня реклама, яку ми нині спостерігаємо візуально, поки є незаконною. Адже від того моменту, як партія стала суб’єктом перегонів, але ще не має зареєстрованих кандидатів, відкритого виборчого фонду, рекламувати себе вона не має права. Саме за цими фактами впродовж двох попередніх днів до правоохоронних органів нами подано 11 заяв. І цю роботу ми продовжуємо, - повідомила представниця “ОПОРИ”.

Олег Кіндер подякував за їх активну громадську позицію та побажав подальших успіхів у роботі.

Читайте також:

21 вересня 2020
Ковель VS Covid
Станом на 03.03.2021
Захворіли за добу: 8
Одужали за добу: 2
Кількість хворих  в стац. МТМО: 31
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти