Ковельський міський голова прозвітував перед громадою

Ковельський міський голова прозвітував перед громадою

Сьогодні, 28 лютого, міський голова Олег Кіндер звітував перед громадою про роботу за 2019 рік. Зустріч пройшла в Палаці учнівської молоді.
 
У своїй промові Олег Олексійович говорив про результати роботи  у всіх сферах міського господарства, про виконання  міського бюджету та зупинився на інших питаннях життєдіяльності міста.
У Ковелі зроблено чимало для благоустрою, матеріального зміцнення спортивної бази Ковеля, медичних, освітніх та культурних закладів, соціального захисту населення. 
 0Олег Олексійович подякував за підтримку та допомогу членам виконкому, депутатам міської ради, усім ковельчанам, які докладають чимало зусиль для розвитку міста.
Від Федерації футболу Волині  її представник Василь Кохановський вручив міському голові  Грамоту за вагомий внесок у розвиток цього виду спорту у  нашому краї та цінний подарунок.
По завершенню виступу очільник Ковеля  відповідав на запитання. В основному вони стосувались благоустрою міста.
 
Подаємо повний текст звіту міського голови Олега Кіндера за 2019 рік.
 
Доброго дня, дорогі ковельчани!
 
Дякую усім, хто знайшов час і долучився до обговорення результатів роботи за 2019 рік.
 
Переконаний, що кожен із присутніх може назвати не одну добру справу, якою пишається громада. Адже нам вдалося чимало. Від ремонту доріг - до проведення престижних змагань міжнародного рівня.  
 
Як відомо, запорукою успішного розвитку міста є збалансований  бюджет. У 2019, як і в попередніх роках, не допускалось, на відміну від інших міст, заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Вчасно здійснювались проплати за енергоносії. 
Торік  ми  отримали власних коштів 383 мільйони гривень. Це на 72 мільйони  більше, ніж у 2018.
Одним із джерел поповнення казни є продаж земель. У 2019  за результатами  торгів та шляхом викупу  наділів ми заробили  понад 11 мільйонів  630 тисяч гривень: зокрема на аукціонах продано  4 земельні ділянки на суму 7 мільйонів 812 тисяч гривень. 
Від  оренди та продажу комунального майна надійшло понад 3 мільйони 600 тисяч гривень.
 
Залучено кошти забудовників — півтора мільйона гривень  в розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
За підсумками 2019 року найбільшими платниками податків і зборів до бюджету міста є Львівська залізниця, Товариства “ВОЛМА”, “Гал-Кат”, “Нова пошта”, “АТБ — Маркет”,   Хлібокомбінат.
 
Заробляти нам треба багато, бо планів для розвитку міста маємо чимало. На сьогодні найамбітнішим проектом для нас є реконструкція стадіону “Локомотив”. Ця тема давно на вустах. Втім, лише торік, на перший погляд непосильну глибу вдалось зрушити з місця. І те, що  всі донедавна споглядали візуально на фотографіях, потрохи стає  реальністю. 
Будівельники уже звели підтрибунні приміщення, змонтували накриття,  залізобетонні конструкції, де будуть влаштовані сидіння. Виконано уже ряд внутрішніх робіт. Завершили прокладання мереж водопостачання, каналізації та електрозабезпечення. 
Робота на цьому об’єкті не стихає з червня минулого року. Його кошторисна вартість - понад 100 мільйонів гривень. Певну суму коштів ми отримали  у рамках програми транскордонного співробітництва ЄС “Польща-Білорусь-Україна”. Та все ж основну частину грошей на  будівництво буде спрямовано з міського бюджету. Партнерами Ковеля з реалізації  проекту є міста з однойменною назвою Щучин – у Польщі та Білорусі. 
 
Плануємо, що на місці колишнього “Локомотиву” буде зведено новий стадіон-красень - з легкоатлетичними доріжками, комфортними місцями для вболівальників, приміщеннями для спортсменів. Сьогодні напрацьовуються варіанти його назви, тож принагідно запрошую вас долучитися і подавати свої пропозиції у відділ внутрішньої політики.
                                                         
З року в рік наше місто розбудовується. До нас прийшло чимало інвесторів, які зводять житлові будинки, об’єкти інфраструктурного призначення. За звітний період розроблено та затверджено 67 проектів містобудівної документації, якими передбачено будівництво на приватних та комунальних землях.  Зокрема,  7 детальних планів території розроблено для реалізації 14-ти ділянок на аукціоні з метою розміщення багатоповерхівок, автостоянок, виробничих та сервісних будівель.
Щороку серед першочергових задач міської влади є поліпшення умов дорожнього руху для його учасників — як водіїв, так і пішоходів. Тож і в минулому, 2019-му, на основі комплексного вивчення стану вулично-дорожньої мережі  Ковеля, здійснювались капітальні та поточні ремонти. Загалом ми використали на це понад 30 мільйонів гривень.
Найперше завершили капітальний ремонт вулиці Тимошенка, де зачин було зроблено у 2018. Врешті дорога міжнародного значення набула пристойного вигляду.
 
Не секрет, що нові шляхи — це надзвичайно дороговартісні проекти. Тому часто роботи на одному об’єкті проводяться у кілька етапів. Зокрема, це стосується  вулиці Мічуріна. 
 
Раніше тут було проведено водовідведення, сплановано першу чергу будівництва. Для реконструкції  дорожнього полотна та влаштування тротуарів обрали бруківку. Цей матеріал має ряд переваг у порівнянні з іншими видами покриттів. Уже прокладено відрізок дороги  від Театральної  до дитсадка №3.  Цьогоріч роботи будуть продовжені. 
Подібним шляхом також пішли, ведучи  капітальний ремонт вулиці Симоненка, який було розплановано на три роки. 
Ми не лише прагнемо поліпшити якість доріг, але й кардинально змінюємо їх вигляд. По-особливому зараз дивиться вулиця Олени Пчілки,  іншою стає  Відродження. 
 
Там збудували роздільну смугу, встановили освітлення, змонтували турнікети, влаштували тротуар, доріжку для велосипедистів. На сьогодні оновлено лише частину вулиці. Роботи продовжаться. З обласного бюджету ми отримали уже частину фінансування на цей об’єкт.
Торік й інші міські шляхи зазнали позитивних змін. Зокрема, капітально відремонтували вулицю Винниченка. 
Додалось комфорту мешканцям й іншого мікрорайону.  Йдеться про 40 років Перемоги, де заасфальтовано відрізок від НВК № 13 до Володимирської та  частину тротуару викладено бруківкою, облаштовано стоянки для транспорту. Крім цього,   тут  здійснено реконструкцію мереж водовідведення. 
Велику увагу було приділено ремонту вулиць та провулків у приватному секторі міста, де чимало шляхів були ґрунтовими з часу  забудови. Тепер, зокрема, на більшості вулиць другого Ковеля прокладено білощебеневе покриття. 
 
Разом з тим, біля нових доріг та загалом по місту для зручності пасажирів будуємо сучасні зупинки. Торік таких було встановлено п’ять – біля Брестського ринку, на вулицях Відродження, Володимира Кияна, Луцькій. У цьому році цю справу продовжимо.
 
На зупинці біля третьої школи запрацювало автоматизоване  табло прогнозування часу руху громадського транспорту.
 
За останні кілька років чимало прибудинкових територій багатоповерхівок у Ковелі набули сучасного вигляду, стали впорядкованими, гарними і комфортними для проживання. Торік до цього списку  додалось ще ряд дворів. 
 
Відремонтовано території  на Володимирській, 85 та 40 років Перемоги, 17. Тут існувала проблема підтоплення. Від цього й потерпав дитячий садок, який знаходиться поруч. Тож попередньо проведено капітальний ремонт системи водовідведення. Також влаштовано освітлення прибудинкової території. Загалом з міського бюджету  на увесь об’єм робіт  спрямовано майже 4 мільйони гривень. 
У понад 2 мільйони обійшовся ремонт дворів на вулиці 1 Грудня, 2 та 4. Тут прокладено нові каналізаційні мережі. Також для зручності розширено під’їзну дорогу. Облаштовано і майданчик для паркування транспортних засобів, якого тут досі не було. 
Також розпочато ремонт біля двох багатоповерхівок — на вул. Мечникова, 2 та Заводській, 17. За цими адресами благоустрій здійснюватиметься поетапно.
 
Як виглядатимуть прибудинкові території у подальшому, залежить від мешканців. Адже про облаштування клумб, ігрових майданчиків, встановлення спортивних тренажерів  вони мають подбати самі. 
 
Міська влада шукає різні шляхи, аби щороку ремонтувати більше дворів.  При цьому самі власники квартир не надто виявляють активність та бажання взяти у цьому участь. Варто сказати, що у місті створено револьверний фонд для потреб ОСББ, які можуть ним скористатись без сплати відсотків. 
 
Водночас хочу нагадати, що на подібні проекти можна отримати гроші й з міської казни. Йдеться  про  кошти Громадського бюджету. Це спеціальна програма, яка передбачає залучення ковельчан до розподілу фінансів міста. У 2019 на ці потреби було заплановано півмільйона гривень. Гранична сума на один проект - 50 тисяч. На жаль, від містян не надійшло жодної пропозиції, хоча про такі можливості ми інформували.
Аби міське господарство  функціонувало як злагоджений механізм,  вирішуємо  питання і прагнемо працювати у всіх напрямках водночас. Як на мене, торік розпочато надважливу справу - реконструкцію водогону, який має стратегічне значення для Ковеля. Загальна вартість робіт  становить близько 20 мільйонів  гривень. 
 
Протяжність труб, яку замінили  - понад  3000 метрів. Це обійшлось бюджету міста  у  4 з половиною мільйони  гривень. 
 
У найближчі роки буде  замінено решту труб. Цей проект дозволить зменшити понаднормативні втрати води, покращити її якість, досягнути економії енергоресурсів. 
 
Нагадаю, що за ці останні два роки  забезпечено  централізованим водопостачанням мешканців другого Ковеля. На 16–ти вулицях прокладено мережі та завершено будівництво водогону. 
 
З року в рік місто потерпає від підтоплень. Щоб найефективніше проводити капітальний ремонт існуючих та будувати нові мережі водовідведення, проводиться їх паспортизація.
 
Варто зауважити, що відповідно до міської Програми на 2019 рік, освоєно кошти на здійснення заходів з водовідведення у районі Ковеля-2. Йдеться про вулиці Сурікова, Айвазовського, Симоненка, Крушельницької, Кривенького та інші. Також працювали бригади і на вулиці Сагайдачного, подбали і про район стадіону “Локомотив”.
 
Продовжились роботи і на вулиці Ярослава Мудрого, які будуть проводитись і цьогоріч, що дасть змогу  відводити воду з-під залізничного моста, де вона традиційно збирається під час злив.
 
Це далеко не повний перелік, адже будуючи нові дороги, ремонтуючи прибудинкові території у Ковелі, найперше беремось за водовідведення.
Хочу вас поінформувати, що завершено процедуру оформлення відповідних документів для розширення кладовища по вул. Варшавській. Комунальному підприємству «Добробут» для цих цілей передано у постійне користування земельну ділянку загальною площею 10 гектарів. 

Серед завдань, які вирішуємо - впровадження роздільного збору сміття.

Необхідними контейнерами забезпечуємо мікрорайони міста. Вони розраховані на сортування скла, паперу, пластику та інших відходів. Майданчики з баками уже  облаштовані  у мікрорайонах  Володимирської, 40 років Перемоги, Сільмашу та у центральній частині міста.
 
Зараз важливо, аби всі відповідально ставились до сортування сміття та викидали його у контейнери лише за призначенням.
 
У двох школах реалізовуємо екологічний проект, де навчаємо цьому школярів. У нинішньому році ще три заклади доєднались до цієї програми.
 
Дбаємо і про світловий комфорт для ковельчан та гостей нашого міста.  Тут питання енергоефективності є пріоритетним, адже тепер за цю послугу місто платить за повним тарифом. Продовжуємо заходи з оновлення й утримання мереж вуличного освітлення.
 
Зокрема, завершено реконструкцію вуличного освітлення з влаштуванням світлодіодних,  енергоефективних світильників на Театральній,  Івасюка, Ветеранів, Смірнова, Відродження.
 
Також замінено світлофорні об’єкти на перехрестях вул. Сагайдачного-Театральна, Театральна-Незалежності. При їх встановленні врахували потреби людей з вадами зору та слуху.
 
Торік на влаштування вуличного освітлення спрямовано з місцевого бюджету 4,5 мільйона гривень.
                                                        
Щороку ми прагнемо додати більше зручностей  нашим містянам. Отож широкий спектр питань наші мешканці  можуть вирішити, звернувшись до центру надання адміністративних послуг. 
 
Сьогодні там здійснюється прийом документів з 195 послуг, а починали - з 14-ти. Торік було розглянуто майже 34 тисячі  заяв. Можна сказати, що кожен другий ковельчанин прийшов у Центр і сам проінспектував якість його роботи.
 
Другий рік поспіль у ЦНАПі працює сектор біометричних документів, для потреб якого було облаштовано приміщення та придбано необхідне обладнання. У 2019 його послугами скористались 3200  відвідувачів. 
 
Сьогодні у залі бачу чимало освітян. Неодноразово ми зустрічалися, говорили про те, що нам необхідно здійснити, покроково визначали пріоритети. Я тепер отримую неймовірне задоволення, коли буваю у наших школах, садках, адже всюди помітні позитивні зміни. Останнім часом у Ковелі зроблено багато для зміцнення матеріально-технічної бази закладів.
Серед здобутків – термомодернізація приміщень. Практично всюди проведено заміну вікон. Завдяки субвенції з державного бюджету і співфінансування з міської казни торік значний поступ зроблено  у школах №1,  7, 10, 11, 12  та шостому садку. 
Розпочали масштабні роботи в СШ №3. Тут замінили вікна, провели утеплення стін мінватою та здійснили оздоблення частини будівлі. 4 мільйони гривень на ці потреби використано з міського бюджету. Загалом  кошторисна вартість - понад  9 мільйонів. У 2020 цю справу продовжимо.
Завдяки благодійному фонду «Патріоти Волині» капітально відремонтовано фасад Палацу учнівської молоді. 
 
Уже майже вдалося розв’язати проблему покрівель освітніх закладів. Торік новенький дах звели на шостій школі. 
 
Також дбаємо, аби школярі мали сучасне обладнання для занять. Завдяки співфінансуванню з державного бюджету нові комп’ютерні класи придбали для  усіх шкіл міста. 
 
Ковель мав честь приймати учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019» у номінації «Географія».   Цей іспит місто, а особливо НВК №11, де й проходили змагання кращих,  здали на    відмінно.
Аби ж підкреслити досягнення саме наших освітян, ми запровадили місцеву премію  – «Успішний педагог». Конкурс пройшов втретє. Його призовий фонд - 200 тисяч гривень. Загалом десять представників галузі отримали премії - по 20 тисяч гривень. 
 
Є у місті заохочення і для талановитих учнів. Для переможців олімпіад та конкурсів виплачуються стипендії. 
                                              
2019-й рік став успішним і для сфери охорони здоров’я. Прагнемо зробити комфортним перебування ковельчан у лікувальних закладах, зручною роботу медичного персоналу, а головне — забезпечити якісне надання медичних послуг усім, хто звертається до наших лікарів.
Минулий рік для ковельської медицини пройшов під девізом – «вперше». У Ковельському МТМО була проведена перша операція на відкритому серці в умовах штучного кровообігу,  вперше в Україні у лікарні районного рівня було здійснено успішну пересадку серця та  нирки. Заклад має ліцензію на трансплантацію органів. Є все необхідне обладнання, створені хороші умови.
 
Фахівці, які приїжджають у Ковельське МТМО, відзначають, що тут можна виконувати  високотехнологічні операції.
 
За останні роки вдалося виконати значний обсяг ремонтних робіт у закладах охорони здоров'я та придбати новітню апаратуру. Це стало можливим завдяки співфінансуванню  міського бюджету та медичного об'єднання, Національної служби здоров’я.
 
Зокрема, відкрили сучасний операційний блок та дитячу  поліклініку у пологовому будинку. Тепер тут буде центр материнства і дитинства. В одному приміщенні працюватимуть - амбулаторія педіатрична, дитяче відділення, дитяча поліклініка, пологовий будинок, стаціонарне відділення. 
Подбали і про територію: розбили парк, обладнали ігровий майданчик для дітвори.
 
Також у минулому році капітально відремонтовано частину амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 на вулиці Театральній. Готові до роботи й амбулаторії у мікрорайоні «Сільмаш» та на 40 років Перемоги. Їх реконструкцію  здійснено за кошти Світового банку.

У лікарні розпочали функціонувати модернізоване відділення анестезіології, сучасний операційний блок,  суперпотужний   апарат  магнітно-резонансної томографії. 

 
Водночас провели благоустрій біля лікарні та оновлення зеленої зони. Кількість пацієнтів у закладі збільшується, тож усім, хто  користуватиметься послугами, є де провести час,  особливо влітку.
Уже стало традицією до Дня медичного працівника кращим представникам МТМО вручати дипломи лауреатів Ковельської міської премії у п’яти номінаціях. Переможці отримали матеріальну винагороду у розмірі п’яти мінімальних зарплат. Також з нагоди професійного свята  весь колектив відзначено преміями, які було профінансовано з бюджету міста.
 
Разом з тим, діяли програми, спрямовані на підтримку людей, яких спіткали проблеми зі здоров’ям. Надавалась матеріальна допомога ковельчанам з онкозахворюваннями.  На ці потреби було використано понад  770 тисяч гривень.
 
Отримували кошти від міста родини, діти яких мають рідкісні  недуги. Майже мільйон з місцевої казни надано цим сім’ям. 
 
Учасникам АТО/ООС та родинам загиблих виділялась допомога на лікування. Торік на це використано понад 300 тисяч гривень. Майже 1,5 мільйона виділено для забезпечення цих категорій безкоштовними медикаментами.
 
Уже котрий рік поспіль ми відзначаємо, що спорт – це візитівка нашого міста. У Ковелі працює прекрасна когорта досвідчених тренерів, видатних спортсменів, які протягом багатьох років показують достойні результати. Міська влада завжди допомагає людям, які є фанатами своєї справи і додають іміджу рідному місту.
 
Продовжуємо активно розвивати спортивну інфраструктуру. Під завісу минулого року за кошти у рівних долях міського та державного бюджетів вдалося збудувати багатофункціональний спортмайданчик біля тринадцятої школи.  
 
Нещодавно у місті відкрили футбольне поле зі штучним покриттям, аналогів якому немає на Волині. Воно з’явилося у МЦ “Спорт для всіх”. 
 
На спорудження з міської казни було виділено майже півтора мільйона гривень. Покриття  придбав благодійний фонд народного депутата Степана Івахіва «Патріоти Волині». Воно обійшлося у два з половиною мільйони. Спільно зроблено ще одну хорошу справу.
 
У Центрі займається понад чотириста дітей, проходять різноманітні форуми, міжнародні турніри. До слова, його спортивна база є найкращою в області та однією з кращих в регіоні. 
Цьогоріч плануємо зробити освітлення на території МЦ “Спорт для всіх”, фінансові ресурси на це передбачили у міському бюджеті .
 
Щороку виділяються кошти і на комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу імені Є.Кондратовича. Зокрема, раніше тут проведено оновлення та утеплення фасаду і благоустрій прилеглої території. 
 
У 2019 році акцент зробили на капітальному ремонті інженерних мереж плавального басейну. Для цього виділили понад мільйон гривень. За ці кошти оновили систему, необхідну для опалення приміщень, подачі та підігріву води. Також придбали новий сучасний  енергоефективний котел.
 
Вдалось відремонтувати покрівлю, на що спрямовано 700 тисяч. А за кошти, які ДЮСШ як комунальна установа має від надання ряду послуг, провели косметичні ремонти приміщень, заміну каналізаційних мереж, встановили нові перегородки у дитячих роздягальнях та душових.
 
А ще - торік оновлено шаховий клуб, який діє у закладі. Там зроблено ремонт та закуплено нові меблі, обладнання.
 
Крім ремонтів, традиційно ковельським спортсменам і тренерам  купуємо новий інвентар, форму для команд. 
 
Звукову апаратуру для проведення змагань отримали ДЮСШ №1 та веслувальники. Також для секції з веслування на байдарках і каноє придбали надувний човен, який необхідний для організації безпеки на тренуваннях. 
 
Є чимало інших заохочень. Це — стипендія міського голови.  Також до Дня фізичної культури та спорту 107 кращих  тренерів, спортсменів та ветеранів  отримали одноразову винагороду  на загальну суму 80 тисяч гривень. 
 
Згідно Програми розвитку фізичної культури виплати за високі досягнення на престижних змаганнях надаються переможцям та призерам. Загалом  на це спрямовано понад 420 тисяч.
 
Серед вагомих досягнень 2019 - Ковельську Федерацію футболу визнано кращою на Волині. На обласному рівні прозвучало, що Ковель — місто, на яке потрібно рівнятися.  Саме тут ведеться колосальна робота з дітьми.
 
Це стосується не лише футболу. Прекрасні результати показують веслувальники, борці, кікбоксери, легкоатлети, паралімпійці. Вони у минулому році привезли у рідне місто нагороди різного ґатунку. 
 
Ковель пишається своїми земляками, які досягли вершин і неодноразово прославляли наше місто на спортивних аренах  країни, Європи, світу.
 
Це стосується і місцевих талантів. Аби вони мали комфортні умови для роботи, презентації своєї творчості, а глядачі з радістю приходили на ці заходи, впродовж кількох років ведуться роботи з реконструкції закладів культури.
 
Без сумніву, капітальний ремонт “Просвіти” - це дуже вдала інвестиція для міста. Кожного тижня там відбувається по кілька заходів. Приїжджають до нас артисти з різних регіонів України, з-за кордону. Їх зустрічає вишуканий сучасний заклад культури. 
 
Про  хороші умови для репетицій і тренувань наших юних мешканців ми теж подбали, довівши до ладу зали для занять у “Просвіті”.

Зазнало кардинальних змін впродовж останніх років і приміщення Ковельської школи мистецтв. Торік за кошти місцевої казни капітально відремонтовано другий поверх, облаштовано методичний кабінет і хоровий клас.
 
Зроблено ремонт другого корпусу, що на вулиці Відродження, 12. Там займається 170 юних ковельчан. 
   
Були виділені кошти на нові сценічні костюми для колективів. Надається фінансова допомога  нашим митцям для поїздок на фестивалі, конкурси, презентації творчості на різних сценічних майданчиках України та  у містах-партнерах Ковеля.
 
У 2019 у Ковелі розпочав свою діяльність молодіжний центр “Місто ідей”. Впродовж року працівники та волонтери провели понад 200 різнопланових заходів, які відвідали майже 12 тисяч учасників. Ковельський молодіжний центр визнано одним з кращих в Україні у конкурсі успішних практик молодіжної роботи.
 
У Ковелі впродовж багатьох років діє Програма соціального захисту окремих категорій мешканців міста. На її реалізацію торік виділено понад 8 мільйонів 700 тисяч гривень. 
 
Допомагаємо людям, які перебувають у  складних життєвих обставинах. Надається дієва підтримка учасникам бойових дій.  Сім’ї загиблих мають додаткові пільги на житлово-комунальні послуги. Їх діти забезпечені безкоштовним харчуванням в школах та дошкільних закладах, звільнені від плати за відвідування секцій та гуртків. 
 
Ковельчани, які вирішили служити за контрактом, отримують одноразову фінансову допомогу у розмірі п’яти тисяч гривень.
 
У 2019   продовжено роботу із надання земельних ділянок учасникам АТО, ООС та членам сімей загиблих Героїв. Зокрема,  розроблено детальний план території розміщення індивідуальної житлової забудови  - 105 наділів в районі  вулиці Зерова. Два детальні плани - для будівництва багатоповерхівок по вулицях Заводській та Тараса Боровця для забезпечення квартирами цієї категорії військовослужбовців. 
 
Крім того, учасники АТО та ООС і члени сімей загиблих торік отримали 19 ділянок для житлового будівництва.
 
Дбаємо про  дітей з особливими потребами. Усі вони потребують фахової допомоги. Ці завдання  вирішує Центр комплексної реабілітації  дітей з інвалідністю. 
 
 
Два роки тому у Ковелі запрацював інклюзивно-ресурсний центр. На його базі  надають послуги дітям з особливими освітніми потребами. Хороший досвід цієї роботи мають дитячі садки № 6 , 7  та восьма школа. 
 
Громадським та благодійним організаціям, які опікуються особами з інвалідністю, ветеранами війни, праці і Збройних сил України та іншими пільговими категоріями населення, теж надається фінансова підтримка
 
Завдяки співпраці наших соціальних служб з  волонтерами, громадськими активістами, благодійниками реалізовано багато важливих ініціатив, організовано чимало заходів для людей з непростою долею, ветеранів АТО, родин загиблих героїв.
 
Шановні ковельчани!
 
У своєму виступі  я намагався розкрити не свої особисті досягнення, а підвести підсумок тому, як жило і працювало місто. Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує наш Ковель. Спасибі кожному з вас. 
 
Звісно, є над чим працювати, до чого прагнути. Радує, що ми  знаходимо компроміс з депутатами,  виконавчим комітетом,  і приймаючи важливі рішення, перемагають не політичні амбіції, а інтереси ковельчан.

Читайте також:

28 лютого 2020
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти