У Ковелі згадали загиблих в бойових діях на території інших держав, віддали шану живим ветеранам

У Ковелі згадали загиблих в бойових діях на території інших держав, віддали шану живим ветеранам

Сьогодні ковельчани та мешканці району зібралися в народному домі «Просвіта», аби згадати загиблих в бойових діях на території інших держав, розділити біль тяжких втрат з їх рідними, віддати заслужену шану живим ветеранам.

Багато горя принесла в українські родини війна в Афганістані. Забрала життя і наших земляків, які завжди будуть молодими. Нічим не зміряти глибину людських трагедій, психологічних потрясінь військових, які пройшли її дорогами, гірськими стежками.

Минув тридцять один рік з часу виведення радянських військ з далекої країни. Ковельчани не забувають цю жахливу сторінку нашої історії.

Ведучі заходу Наталія Гончар, Аліна Кубська, аматори сцени з допомогою слова та акторської майстерності зуміли передати неймовірну тугу і біль матерів, які не дочекались своїх синів з Афганістану, той великий жаль, який живе і досі у їхніх серцях.

У бойових діях за десять років взяли участь понад 360 юнаків з Ковеля та Ковельського району. 16 з них віддали найцінніше - своє життя, 39 стали інвалідами.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто загинув в чужих країнах, хто поліг на сході нашої держави.

Міський голова Олег Кіндер, звертаючись до воїнів-афганців, наголосив: «Ви з честю виконали свій військовий обов'язок, проявили мужність, кращі людські якості.

І нині ваші бойові побратими – серед захисників рідної землі на Сході України.

Ви продовжуєте гуртуватись, є активними учасниками життя громади. Вас часто бачимо серед молоді, у навчальних закладах. Приходять школярі і в музей, який діє в осередку. Турбуються в організації про своїх товаришів, пам’ятають загиблих, не залишають без уваги їх сім'ї .

За це щиро дякую особисто Миколі Савосюку та усім його колегам. Спасибі за Вашу небайдужість, активність, відданість справі»

Олег Кіндер вручив Подяки та матеріальну винагороду учасникам бойових дій в Афганістані, сім’ям загиблих.
Слово мали і представники районної влади – голова районної ради Андрій Броїло та перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман.

Подякував місцевій владі та небайдужим людям за підтримку голова Ковельської міськрайонної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Микола Савосюк. Він теж вручив ряд нагород.

Від народного депутата України Степана Івахіва передав вітання та відзнаки афганцям директор його благодійного фонду “Патріоти Волині” Павло Самолюк.

Про героїчне минуле і сьогодення учасників бойових дій говорив військовий комісар Ковельського об’єднаного міського військкомату підполковник Сергій Гладун.

Неодноразово зі сцени звучало, що тепер всіх українців об’єднує одна спільна мрія — щоб на нашій землі якнайшвидше запанував мир.

По завершенню тематичного заходу біля пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам благочинний м.Ковеля ПЦУ протоієрей Василь Мичко відслужив поминальну панахиду.

Присутні поклали вінки та квіти до монумента, на якому викарбувані імена наших земляків: Юрій Шевченко, Володимир Жук, Олександр Сметюх, Анатолій Глушков, Микола Банджа, Віктор Білинець, Микола Бобрик, Леонід Кулаковський, Анатолій Сахненко, Володимир Хилюк, Ярослав Ткачук, Василь Силюк, Анатолій Півень, Віктор Потапчук, Сергій Оксенюк, Олег Матіжев.

Читайте також:

14 лютого 2020
Ковель VS Covid
Станом на 03.03.2021
Захворіли за добу: 8
Одужали за добу: 2
Кількість хворих  в стац. МТМО: 31
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти