У Ковелі відзначили День Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР

У Ковелі відзначили День Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР

22 січня український народ відзначає важливу дату своєї багатовікової історії – День Соборності України. 
 
Століття тому з Софійської площі у Києві полинув у вічність знак – самостійній соборній Українській Державі бути. 
 
Тоді було проголошено про об’єднання  двох частин України - східної і західної. З тих пір цю подію ми вважаємо знаменною і знаковою. 
З нагоди Дня Соборності України сьогодні у Народному домі «Просвіта» відбулись урочисті, в яких  взяли участь представники міської влади, громадських організацій, установ та підприємств.
 
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх, хто поліг за незалежність і територіальну цілісність держави. Від учасників зібрання були покладені квіти до підніжжя пам’ятника борцям за волю України.
Ведуча заходу Наталія Гончар  акцентувала увагу на історичних фактах, що передували злуці та подіях сьогодення, адже Україна знову бореться за свою територіальну цілісність.
 
Неповторну, святкову атмосферу допомогли створити кращі колективи міста: народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Лісова пісня», народна аматорська хорова капела, народний аматорський ансамбль народної музики “Награш”, гурт “Барви”, чоловічий вокальний ансамбль “Промінь”, народний художній хореографічний колектив «Барвінок», дитяча студія народного танцю «Дзвіночок», дует міської гімназії  Анастасія Харитонова та Антон Шумик, вокалісти Вероніка Бігун, Анастасія Смаль, Вікторія Тітчук.
“Соборність – це згода і порозуміння між людьми. Це часточка надії і віри. Тож, давайте, вірити у щасливе майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною. Миру нам і порозуміння”, - ці слова стали завершальним акордом урочистого заходу з ангоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР.
Читайте також:

22 січня 2019
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти