В історичному музеї - виставка робіт ковельської майстрині Інни Чонки

В історичному музеї - виставка робіт ковельської майстрині Інни Чонки

Наближаються довгоочікувані свята. Уже традиційно, напередодні, у Ковельському історичному музеї відкривається тематична виставка.
Цьогорічна експозиція ,,Новорічно-різдвяна казка” складається з творчих робіт місцевої майстрині, керівника гуртка ,,Соломинка” ЗОШ №10 та учасниці багатьох міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів Інни Чонки.

Тут є традиційні атрибути свят: різдвяні зірки, реквізити колядників і щедрівників, свічки, ангели, ялинки, коники, дзвіночки, ялинкові підвіски, гірлянди тощо.

Одним із давніх символів зимових свят є дідух – символ доброго врожаю, злагоди в родині, достатку, єднання поколінь. Саме тому його вносили до хати перед Святою вечерею. 

Коник, сплетений із соломи, яким прикрашали домівку на Різдво – відгомін давніх вірувань, уособлення Дажбога – сонячного божества у східних слов’ян.

Дзвоники – хороші вісті. Різдвяні ангели є захисниками і помічниками в добрих справах.

На виставці представлені експонати з фондів Ковельського історичного музею: ялинкові іграшки 50-80-х років, листівки, свічки, ляльки-мотанки.

Запрошуємо відвідати цікаву експозицію та поринути у казкову атмосферу зимових свят. Вона діятиме до кінця січня у Ковельському історичному музеї.

Мирослава Мороз, головний зберігач фондів
Ковельського історичного музею
 

Читайте також:

20 грудня 2017
Ковель VS Covid
Станом на 30.11.2021 
Захворіли за добу: 66
Одужали за добу:108
Кількість хворих  в стац. МТМО: 90
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти