У Ковелі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У Ковелі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З цієї нагоди у культурно-просвітницькому центрі відбувся тематичний захід, на який зібралися ліквідатори, вдови, переселенці із зони відчуження, представники міської влади, громадських організацій.

Цьогоріч минув 31 рік відтоді, як в Україні сталося страшне лихо, наслідки якого відчутні донині. Ця техногенна, екологічно-гуманітарна аварія вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей.

«У тому далекому квітні на подвиг наважилося багато чоловіків та жінок, це - пожежники, енергетики-атомники, військовослужбовці, інженери-конструктори, будівельники, солдати, прості працівники та селяни. Серед них було чимало й наших земляків. Йдучи у саме пекло, вони не думали про нагороди і відзнаки. Розуміючи, що несуть відповідальність за життя та здоров’я громадян, рятували не лише Україну, а й світ від згубної дії атомного лиха. І тому ми у неоплатному боргу перед подвигом та відвагою ліквідаторів», - зазначили ведучі Наталія Гончар та Анастасія Данилюк.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять про тих мужніх людей, які загинули та померли.

До присутніх звернувся міський голова Олег Кіндер, який зауважив, що цього дня ми адресуємо слова глибокої поваги і вдячності співвітчизникам, які ціною власного життя рятували від біди не лише свій народ, а й увесь світ. «Сьогодні ми висловлюємо співчуття ковельчанам, які втратили своїх рідних, близьких, друзів. Розуміння і пошана живим учасникам ліквідації наслідків аварії. Захоплюємось Вашою мужністю й жертовністю», - сказав Олег Олексійович і побажав всім міцного здоров’я, довголіття, благополуччя, родинного затишку та мирного майбутнього.


Міський голова разом з секретарем міської ради Вірою Федосюк, заступником Ігорем Прокопівим вручили Подяками ліквідаторам, вдовам, громадським активістам та спонсорам, які переймаються проблемами цієї категорії громадян.

Слова вдячності й шани звучали від представника фонду «Патріоти Волині» Павла Самолюка, який передав «чорнобильцям» відзнаки від народного депутата Степана Івахіва.


Пісні та мелодії з нотками суму і журби звучали у виконанні камерного оркестру «Квінта», Ольги Балюк, Вікторії Тітчук. Поетичні твори, продекламовані Альоною Малюгою-Мельниковою, озвались болем в серцях присутніх.

Біля пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС Ковельський міський декан УПЦ Київського патріархату, настоятель храму Великомученика Димитрія Солунського, протоієрей Анатолій Александрук разом з духовенством відслужили панахиду.

Представники міської і районної влади, громадськості, ліквідатори поклали квіти до підніжжя монумента.
 

Читайте також:

14 грудня 2017
Ковель VS Covid
Станом на 30.11.2021 
Захворіли за добу: 66
Одужали за добу:108
Кількість хворих  в стац. МТМО: 90
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти