80-і роковини розстрілу в’язнів Ковельської тюрми: згадуємо невинно загиблих

80-і роковини розстрілу в’язнів Ковельської тюрми: згадуємо невинно загиблих

23 червня 1941 року — трагічна дата для нашого міста. 80 років тому було розстріляно в’язнів місцевої тюрми. Більшість з них - молоді юнаки та дівчата, які відстоювали незалежність України, пропагували рідну мову, українську пісню.

Начальники в’язниць, території яких могли бути окуповані німцями в перші дні війни, отримували телеграми. В них йшла мова про знищення засуджених незалежно від того, за що вони відбували покарання.

Сьогодні біля пам’ятника розстріляним в’язням Ковельської тюрми на кладовищі відбувся поминальний захід.

Вшанувати пам’ять своїх земляків, яких у другий день війни стратили енкаведисти, прийшли міський голова Ігор Чайка, його заступник Наталія Маленицька, члени Ковельської філії “Союзу Українок”, працівники структурних підрозділів виконавчого комітету, центральних органів влади та громадськість Ковеля.

Ігор Чайка у своєму зверненні зауважив: “Ми згадуємо нині наших краян, особливо молодих людей, які ось так пішли з життя, навіть не пізнавши його. Ми, сучасники, лише дуже віддалено можемо здогадуватися, що пережили ті, чию свободу було обмежено. І страшно уявити їхні почуття за мить до розстрілу. У цих людей забрали життя, повністю позбавили їх права вибору. Сьогодні в України ще багато належить зробити, аби повернути мир на всій нашій території. Щоб всі ув‘язнені за патріотизм і любов до своєї країни були звільненими”.

Поминальну панахиду за невинно загиблими відслужив протоієрей, декан Благовіщенського округу Ковельського деканату ПЦУ Василь Мичко з духовенством.

У знак пам’яті про всіх невинно загиблих у перші дні війни присутні поклали квіти до пам’ятника.

Читайте також:

23 червня 2021
Ковель VS Covid
Станом на 17.09.2021 
Захворіли за добу: 58
Одужали за добу: 7
Кількість хворих  в стац. МТМО:  43
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти