Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Заклади культури



Заклади культури

Комунальний заклад «Ковельський народний дім «Просвіта»

вул.Міцкевича,10

50524

59645

Пірожик

Михайло Іванович

Комунальний заклад «Ковельська школа мистецтв»

вул.Леонтовича,1

59288

50426

Мигуля

Андрій Дмитрович

Комунальний заклад «Ковельська дитяча художня школа ім.Андроника Лазарчука»

вул.С.Бандери,16

59482

Цьомик

Олена Степанівна

Комунальний заклад «Ковельський історичний музей»

вул.О.Пчілки,11

59100

Матвійчук

Маргарита Євгеніївна

 

   

Комунальна установа «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей»

вул.Незалежноті,73

Зубарєва

Людмила Юріївна


Народний дім «Просвіта»

Просвіта

Історія закладу налічує понад 48 років. У радянські часи (до жовтня 1965 року) це був кінотеатр ім.Щорса. Згодом, у листопаді 1965 року кінотеатр було реорганізовано в міський будинок культури ім.Щорса.             З березня 1993 року (згідно розпорядження міської влади) установа функціонувала як народний дім «Просвіта», а з 2015 року – як комунальний заклад «Ковельський народний дім «Просвіта».
Сьогодні тут зосереджене усе культурно-мистецьке життя міста. При НД «Просвіта» творчо працюють 15 колективів народної творчості, серед них 8- носить високе звання «народний аматорський» та 2 – «зразковий». Також в закладі працюють: клуб спортивного танцю «Модерн», гурт «Родинонька», гурт «Барви»,експериментльний театр-студія "10 ряд 10 місце", дитяча театральна студія та спортивно-оздоровчі секції.
Графік роботи творчих працівників:
понеділок – п’ятниця: з 10.00 до 13.00
                                       з 16.00 до 21.15
Вихідні дні: субота, неділя

Ковельська школа мистецтв

Ковельська школа мистецтв, як дитяча музична школа була заснована в серпні 1956 року.
З 1996 року з наданням школи статусу мистецтв було відкрито 2-й корпус, де 120 дітей з містечка машинобудівників мають можливість вчитися на місці.
В школі мистецтв навчаються 556 учнів по класах скрипки, віолончелі, баяна, акордеона, фортепіано, бандури, домри, гітари, ударних та духових інструментах /труба, тромбон, кларнет, валторна, флейта, сопілка/. З вересня 2017 року відкрито клас сольного співу.
В школі працюють шість відділів: теоретичний і п’ять виконавських.
З метою більш широкого залучення дітей до естетичного виховання, пошуку нових форм роботи в школі відкрито студію образотворчого мистецтва /керівник Мельник О.В./, студію сольного співу /керівник Михалевич І.О./.
На засадах самоокупності продовжують навчання учні інструментальних класів.
Гордістю школи є ансамблі, хорові та оркестрові колективи, виступи яких на міських та обласній сцені постійно отримують високу оцінку професіоналів. Хор учнів старших класів /керівник Олена Белецька, 80 учасників/. В колективі переважають твори зарубіжних класиків, обробки українських пісень, твори сучасних українських композиторів. Хор учнів молодших класів /керівник Еліна Міларт, всього учасників – 130/. В репертуарі твори сучасних українських авторів, композиторів класиків. Активний учасник загальноміських, обласних культурно-мистецьких заходів – хор хлопчиків /керівник Галина Оксіюк, 80 учасників/ в репертуарі твори сучасних українських авторів, обробки українських народних пісень.
Оркестр народних інструментів /керівник Ніна Самусік/, неодноразово займав призові місця на обласному конкурсі народно-інструментальної музики «Калинова сопілка».
Духовий оркестр /керівник Анатолій Сролік, склад оркестру – 40 чол./ - лауреат обласного конкурсу духових оркестрів, активний учасник загальноміських, обласних культурно-мистецьких заходів. На базі оркестру проведено обласний семінар-практикум викладачів духових та ударних інструментів.
Зростає творча майстерність дитячого ансамблю народної музики «Веретено» /керівник Зіньчук В.Ф./.
В актовому залі школи, який налічує 150 глядацьких місць, проводяться культурно-мистецькі заходи за участю учнів, викладачів та громадськості міста.
Високими показниками в конкурсах відзначаються учні школи мистецтв. Виконавська майстерність учнів школи дає змогу участувати в конкурсах і фестивалях міжнародного рівня: Міжнародний конкурс піаністів «Шопенівська весна», Міжнародний фестиваль-конкурс «Зіркові хвилі Світязя», Всеукраїнський фестиваль-конкурс юних бандуристів «Чарівна бандура», Міжнародний конкурс юних бандуристів «Волинський кобзарик», Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «InterSvitiaz accomusic».

Ковельська дитяча художня школа ім. Андроника Лазарчука

Ковельська дитяча художня школа розпочала свою діяльність в листопаді 1987 року. В серпні 2010 року школі присвоєно ім’я художника Андроника Лазарчука, сучасника  і земляка Лесі Українки.

В художній школі учні отримують базові знання і практичні навички з таких дисциплін: «рисунок», «живопис», «композиція», «скульптура», «історія образотворчого мистецтва».

Щороку художня школа охоплює навчанням 200-230 дітей.  За неповними даними 168  випускників та вихованців КДХШ продовжили навчання за художніми спеціальностями  у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах.

Паралельно із навчальним процесом учні  школи беруть активну участь у міських, обласних, Всеукраїнських і міжнародних конкурсах та виставках дитячого малюнку, результатом чого є  неодноразові  перемоги та високі відзнаки.  З 1995 року з великим успіхом КДХШ організовує і проводить щорічні районно-міські  конкурси дитячого малюнку «Зимовий калейдоскоп» та «Великодня веселка».   Творчий доробок учнів художньої школи завжди можна побачити на змінних виставках в Центральній районній бібліотеці, кафе "Золотий ключик", в приміщенні школи та на літніх звітних виставках в Галереї мистецтв.

Ковельський історичний музей

Ковельський історичний музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, головним хранилищем пам'яток матеріальної і духовної культури пов’язаних з історією міста Ковеля та Ковельського району. Його основним призначенням є дослідження, вивчення, збереження та пропаганда історичних надбань краю, показ через експозиції, виставки, друковані видання і масові заходи пам'яток духовної і матеріальної культури Ковельщини.
    Важливими напрямками роботи музею є культурно-освітня, науково-дослідницька, експозиційна, виставкова, фондова, реставраційна, видавнича, доглядацька та робота по створенню наукового архіву музею.
             Сьогодні на обліку музею нараховується близько 7 тис. експонатів. У фондах музею є цікава геологічна колекція, більше 900 етнографічних речей, 215 зразків образотворчого мистецтва, цілий ряд предметів історичного характеру.
Найдавніші часи представлені залишками викопних організмів. Археологічна збірка представлена зразками зброї та знарядь праці II тис. до н. е. Музей має колекцію оригінальних писемних пам’яток, яку репрезентують стародруки. Надзвичайно цікавими експонатами є особисті речі ковельчан. Гордістю музейної збірки є колекція фотокарток відомих ковельських фотосалонів кін. ХIХ ст. - 1939 рр. Представлені унікальні речі періоду Другої світової війни. Чимало музейних фондів представляють  післявоєнний радянський період. Цілий ряд експонатів музею розповідають про політичне життя, економічний і культурний розвиток міста в часи незалежної України. Також широко висвітлено тему війни на сході України. У музейній залі розміщені військові речі привезені з зони проведення АТО. У музеї представлена багата фондова збірка етнографічних речей, яка відтворює господарський та побутовий розвиток Ковельщини кінця 19 – поч. 20 століть. Цікаві виставки з приватних колекцій та фондів музею експонуються у виставкових залах.
Щорічно в музеї проводиться відкриття ряду різноманітних виставок, серед яких і тематичні.

Графік роботи Ковельського історичного музею:
вівторок-п’ятниця, неділя з 10-00 до 18-00.
Вихідні: понеділок, субота.

Виставкові зали Ковельського історичного музею
(вул.Незалежності, 89)

Виставкові зали Ковельського історичного музею знаходяться в приміщенні старої аптеки – це пам’ятка архітектури ХІХ ст. що є окрасою Ковеля. Послугами цієї аптеки користувались Косачі, коли жили в Колодяжному та видатний український письменник, композитор, культурний діяч, сімейний лікар і приятель родини Косачів Модест Левицький, який у 1894р. працював у Ковелі повітовим лікарем. Ймовірно, що бував у аптеці Андроник Лазарчук – самобутній художник-реаліст, один із засновників художньої освіти в Україні кінці ХІХ – першої третини ХХ ст., який у 1901-1904 рр. жив у Ковелі і працював у Ковельському міському училищі вчителем малювання, креслення і чистописання.
Робота, що проводиться у виставкових залах Ковельського історичного музею, сприяє національному, духовному і культурному розвитку ковельчан. Виставкові зали є важливим об'єктом туристичного відвідування, осередком культурного життя міста і району. Щороку тут проводиться відкриття багатьох цікавих виставок: картин відомих художників, скульпторів, виробів соломки, текстилю, фотографій, творів сакрального мистецтва, а також колективних та персональних виставок місцевих майстрів.     
 В приміщенні діє кімната-музей Андроника Лазарчука.
 Графік роботи виставкових залів Ковельського історичного музею:
вівторок-п’ятниця, неділя з 11-00 до 19-00.
Вихідні: понеділок, субота.

       Комунальна установа «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей»

   Комунальна установа «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей» створено Ковельською міською радою в листопаді 2018 року. Головним завданням КУ «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей» є сприяння соціалізації та самореалізації молоді, її інтелектуальний, моральний, духовний розвиток, реалізація творчого потенціалу та національно-патріотичне виховання. Також центр створено з метою популяризації здорового способу життя,  зайнятості у вільний час, забезпеченню громадянської освіти молоді та розвитку волонтерства, підвищенню рівня мобільності молоді.Одним з багатьох завдань центру є впровадження практики написання грандових міжнародних проектів та досвід реалізації їх молоддю нашого міста.Новий сучасний молодіжний центр розташований у самому центрі міста Ковеля – приміщення паркової сцени (ІІ поверх).
        Молодіжний центр – це відкритий простір для роботи відпочинку та розвитку молодіжних організацій за принципами доступності та спільної відповідальності.Тут завжди раді молодим, активним, сповненим ідей молодим людям. Працівники центру – кваліфіковані працівники, що готові надати професійну підтримку в реалізації молодіжних ідей та проектів. Даний центр являється одним з прикладів реформування державної молодіжної політики.

      За діяльністю та оновленнями подій у Ковельському молодіжному центрі «Місто ідей» запрошуємо слідкувати у соціальних мережах:

Фейсбук Молодіжний центр "Місто ідей"

Instagram Youth Center Kovel ideas_sity

Графік роботи

КУ «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей»:

вівторок-субота 10:00-19:00

 

Вихідний дні: неділя, понеділок





 

 

Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти