Ковельські депутати просять врегулювати на державному рівні питання щодо оплати ПТМ «Ковельтепло» послуги з розподілу природного газу

Ковельські депутати просять врегулювати на державному рівні питання щодо оплати ПТМ «Ковельтепло» послуги з розподілу природного газу

Голові Національної комісії, що
здійснює державне регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг
Тарасюку В.В.

ЗВЕРНЕННЯ


Відповідно до ч. 1  ст. 4 Закону України «Про ринок природного газу»  державне регулювання ринку природного газу здійснює Регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства.

Ми, депутати Ковельської міської ради, звертаємося до Вас з проханням внесення змін до розділу 6 Кодексу газорозподільних систем «Порядок розрахунків за договором розподілу природного газу» та розділу 6 Типового договору розподілу природного газу «Порядок розрахунків» щодо порядку розрахунків за договором розподілу природного газу за фактичний обсяг у разі порушення Оператором ГРМ строків інформування про фактичний обсяг споживання природного газу за попередній газовий рік, обсяг споживання природного газу, визначений, як розмір річної замовленої потужності споживача на наступний календарний рік чи порушення Споживачем строків подання заявки на величину річної замовленої потужності на розрахунковий календарний рік через порушення строків Оператором ГРМ.

Причиною звернення є ситуація, яка склалася між ПТМ « Ковельтепло» та Оператором ГРМ з приводу несвоєчасного інформування про фактичний обсяг спожитого природного газу за попередній газовий рік, величину планованої місячної плати за послуги з розподілу природного газу, що спричинила значне нарахування за послуги з розподілу.

Варто зауважити на прикладі підприємства, що станом на 01.09.2020 року ПТМ «Ковельтепло» спожило 4 828,5 тис.м³ газу в порівнянні з 2019 роком на ту саму дату - 6 400,3 тис.м³ ( на 1571,8 тис. м³ менше ).

Станом на 01.09.2020р. підприємство сплатило Оператору ГРМ за послуги з розподілу природного газу 7690,3 тис. грн за 6957,6 тис. м³, а виходячи з фактичного споживання природного газу ( 4828,5 тис. м³) на суму 5272,7 тис. грн, що на 2417,6 тис. грн менше. Тим більше до такої ситуації призвели якраз неправомірні дії Оператора ГРМ, який несвоєчасно повідомив ПТМ « Ковельтепло» як Споживача про фактичний обсяг споживання природного газу за попередній газовий рік, обсяг споживання природного газу , визначений, як розмір річної замовленої потужності споживача на наступний календарний рік.

Вважаємо такі дії Оператора ГРМ неправомірними та такими, що тягнуть за собою багато негативних наслідків. Через такі дії Оператора ГРМ Споживач не мав змоги скористатися своїм правом подати своєчасно уточнену заявку на величину річної замовленої потужності сумарно по всіх об»єктах на 2020 рік, що в свою чергу потягнуло значну переплату за послуги з розподілу за фактично не спожитий природний газ ( 2129,1 тис.м³ за 8 місяців 2020 року ) в період, коли підприємство знаходиться у вкрай тяжкому фінансовому становищі. Вважаємо, що при прийнятті та застосуванні такого порядку розрахунків за послуги з розподілу природного газу Регулятором не враховані надмірні витрати, що в кінцевому результаті ляжуть на споживачів теплової енергії міста Ковеля.

Додатково повідомляємо, що з січня 2020 року на котельні по вул. Володимирська, 85 в м. Ковелі введено в експлуатацію твердопаливний котел замість газового котла потужністю 6,5 Гкал/год., за рахунок чого зменшено споживання природного газу у 2020 році більше ніж на 2 000 тис.м³ в порівнянні з 2019 роком.

Хочемо зауважити що член комісії Ольга Бабій в засобах масової інформації підкреслила, що відсутність інформації зі сторони постачальників про ціни на газ являється дуже серйозним порушенням Кодексу газорозподільних систем, правил ринку та правил надання послуг.

Враховуючи вищевикладене, звертаємось до НКРЕКП, з проханням врегулювати дане питання на законодавчому рівні шляхом ініціювання внесення змін до Кодексу газорозподільних систем та Типового договору розподілу природного газу щодо порядку розрахунків за послуги з розподілу природного газу, а саме : « у разі порушення строків інформування Споживача Оператором ГРМ про фактичний обсяг споживання природного газу за попередній газовий рік, обсяг споживання природного газу , визначений, як розмір річної замовленої потужності споживача на наступний календарний рік, що призведе до порушення Споживачем строків подання заявки на величину річної замовленої потужності на розрахунковий календарний рік визначити, що оплата вартості послуги здійснюється за фактичний обсяг споживання природного газу у поточному календарному році» .


Прийнято на другому пленарному засіданні
72 сесії Ковельської міської ради
Волинської області
08.10.2020 року

Читайте також:

15 жовтня 2020
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти