Олег Кіндер - про здобутки на посаді міського голови і виклики сьогодення

Олег Кіндер - про здобутки на посаді міського голови і виклики сьогодення

– Олеже Олексійовичу, наближається до завершення каденція Ковельської міської ради сьомого скликання і друга - Вас як міського голови. Чи задоволені Ви підсумками зробленого за ці роки і що вважаєте найголовнішим здобутком міської влади?

– На посаді міського голови я працюю уже десятий рік. Чи задоволений підсумками зробленого? Ясна річ, що не усім. Завжди хотілося б більшого. Але, разом з тим, чимало вдалося за цей період часу.

У 2010-му, коли ковельчани довірили мені керувати містом, найперше взялися ремонтувати дахи у школах, дитсадках, міняти водогони. Повірте, все це перебувало у плачевному стані і не оновлювалось десятками років. Варто згадати, що у ті часи якраз відбувалася Революція Гідності, розпочалась війна на Сході, і це уповільнило реалізацію наших планів щодо розвитку міста.

Втім, уже під час другої каденції нам вдалося збудувати нові об’єкти інфраструктури, кардинально змінити діючі. У Ковелі з’явились прекрасна набережна, нові спортивні майданчики біля шкіл, поле зі штучним покриттям у ФЦ “Спорт для всіх”, аналогів якому немає у нашому регіоні. Проведено реконструкцію закладів культури, збудовано нову паркову сцену. У наших освітніх закладах ми майже повністю замінили вікна на енергозберігаючі, провели термомодернізацію третього і п’ятого садків, Палацу учнівської молоді, завершуємо такі роботи у третій школі.

Ремонтуючи дороги, спочатку беремось за водовідведення, інженерні мережі. Тут ще чимало справ, бо шляхів у місті уже понад 200 кілометрів. Але працюємо у цьому напрямку у всіх мікрорайонах. Особливо, звісно, милують око вулиці, які нам кардинально вдалось змінити — Олени Пчілки, Мічуріна, Відродження, де, до речі, реконструкцію продовжимо цьогоріч. Вдалося і чимало прибудинкових територій довести до ладу, за які ніхто не брався десятки років.

Збудовано нові водогони, більшість – на «другому» Ковелі. Модернізовано очисні споруди “Ковельводоканалу”. Ми стратегічно підійшли й до питання теплопостачання. Уже встановлено майже два десятки котлів на альтернативному паливі. Всю систему теплопостачання закільцьовано. Якщо виходить з ладу одна із котелень, її навантаження розподіляється на інші. Разом з тим, постійно проводимо їх модернізацію.

Здійснили реконструкцію вуличного освітлення теж на багатьох вулицях. Дбаємо, щоб людям жилося у місті комфортно, затишно, щоб воно було привабливим і сучасним. На сьогодні маємо багато планів, які б дуже хотілося б втілити у життя для зручності ковельчан.

Ще для мене було дуже важливо, і це я бачив одним зі своїх завдань на посаді міського голови, – повернути будівництво у Ковель. Приємно, що тепер у різних мікрорайонах зводяться багатоповерхівки, нове сучасне житло, об’єкти інфраструктури, активно розбудовується приватний сектор. Це мене дуже радує, і це хороша перспектива для міста.

– Нині в країні триває карантин, викликаний пандемією коронавірусу. Як в цих умовах працює орган місцевого самоврядування у Ковелі, на яких головних напрямках зосереджує свою діяльність? Як вдається вирішувати назрілі проблеми?

— Пандемія — це черговий виклик для влади. Коли в Україні був оголошений карантин, ми одразу адаптували роботу до нових умов. Ковельчани можуть передати свої звернення онлайн або ж черговому при вході у приміщення Будинку рад. Наші структурні підрозділи працюють, усі питання, які виникають, прагнемо вирішувати оперативно. Представники соціа-льних служб інколи не мали вихідних, аби малозахищені громадяни отримали всі виплати та допомоги вчасно. Не відміняли ми й сесійні засідання, адже життя продовжується, і міське господарство має функціонувати безперебійно.
Активізувала свою роботу комісія ТЕБ та НС, де вирішувались усі нагальні питання щодо зменшення поширення коронавірусу у нашому місті, виділення коштів на засоби індивідуального захисту, допомогу медикам.

Аби підтримати наших підприємців, тимчасово звільнили від орендної плати тих, які орендують приміщення комунальної власності і не працюють у зв’язку з карантином — з моменту його введення і до офіційного завершення.

– Карантин негативно вплинув на роботу підприємств різних форм власності і, в першу чергу, малого та середнього бізнесу. Очевидно, скоротилися й надходження до бюджету міста. Наскільки загрозливим є стан справ і які заходи вживаються, щоб не допустити, образно кажучи, фінансового колапсу?

— Міський бюджет недоотримав близько 17 мільйонів гривень за час карантину, тож деякі плани доведеться «перекроювати», частину проєктів призупиняти. Ми постійно моніторимо ситуацію, аналізуємо наші фінансові надходження і сподіваємось, що восени вони досягнуть прогнозованого рівня. Звісно, якщо ситуація з коронавірусом не буде погіршуватись.

– Міська рада, Ви особисто багато уваги приділяєте підтримці ковельської медицини, про що неодноразово писала наша газета. Як це позначається на роботі колективу МТМО, наскільки ефективно медики працюють в умовах карантину?

– Відповідаючи на Ваше перше запитання в інтерв’ю, я свідомо не говорив про медичну сферу, бо відчував, що про це ще піде мова. Коли Україна зіштовхнулась з проблемою коронавірусу, всі почали згадувати про нашу медицину, лікарні, які перебувають у вкрай жахливому стані. То хочу Вам сказати, що у Ковелі ми усі останні роки особливо багато уваги приділяли нашим лікувальним закладам. Найголовніше — життя і здоров’я людей. І ми робили усе для того, аби ковельчани отримували медичну допомогу у достойних умовах.

Практично всі відділення у нашій лікарні ми відремонтували, значні фінансові ресурси спрямовувались на закупівлю медичного обладнання. Багато приїжджало і приїжджає знаменитих лікарів у наше МТМО, і всі вони відзначають, що ковельська лікарня — одна з кращих в Україні. Переконаний, що новий керівник продовжить усі хороші напрацювання і буде разом з колективом додавати позитивного іміджу закладу. Влада міста й надалі не стоятиме осторонь, а допомагатиме і підтримуватиме.

Як тільки розпочалась епідемія, ми одразу з резервного фонду місцевого бюджету виділили кошти на засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі, обладнання – загалом майже два мільйони гривень. Першого хворого на коронавірус у Ковелі було виявлено на початку квітня, тому наші лікарі встигли підготуватись, обладнали необхідні приміщення.

Користуючись нагодою, хочу щиро подякувати всім нашим медпрацівникам за професіоналізм, терпіння, витримку та колосальну працю, яку їм доводиться виконувати!

— На 2020-й рік у міської влади були досить амбітні плани в галузі будівництва, благоустрою, житлово-комунального господарства, культури і спорту. Маю на увазі, зокрема, реконструкцію стадіону «Локомотив», приміщення колишнього РАЦСу, парку культури і відпочинку імені Лесі Українки тощо. Чи вдасться реалізувати задумане, чи все-таки доведеться скоригувати деякі наміри?

– На стадіоні “Локомотив” робота не зупиняється. Ковельчани можуть бачити, що триває благоустрій прилеглої території. Також ведуться роботи у приміщенні. Освоюємо європейські кошти, які виділені на цей проєкт. У міському бюджеті передбачено 38 млн. гривень у цьому році. Маю надію, що завершити третій етап реконструкції “Локомотиву” — облаштування футбольного поля та легкоатлетичних доріжок зможемо, залучивши гроші з Державного бюджету. Це питання лобіює народний депутат України Степан Івахів.

Щодо приміщення колишнього РАЦСу, то кошти уже виділені на проєктну документацію. У цій будівлі в перспективі буде розміщено наш історичний музей.

План реконструкції парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, який пройшов громадське обговорення, затверджено на сесії. Варто зазначити, що чимало пропозицій ковельчан враховано, деякі відхилені, але все це аргументовано. Із загальною концепцією змін візуально можна ознайомитись на офіційному сайті, при вході у парк. Варто сказати, що роботи будуть проводитись у кілька етапів. Чи вдасться їх розпочати цьогоріч, покаже час.

Крім того, уже чимало у місті здійснено і планується робіт з благоустрою. Зокрема, облаштоване сучасне освітлення на кількох вулицях. Це – Степана Бандери, 40 років Перемоги, Шевченка, Левицького, Міцкевича, Грушевського.

Ми передбачили кошти на продовження реконструкції вулиці Відродження — 2,6 млн. грн., капітальний ремонт буде здійснено на Павлова — 3 млн., Вітовського — 2,7 млн. Що дуже радує, майже 10 мільйонів отримали на ці об’єкти з обласного бюджету за рахунок державної субвенції. На 40 років Перемоги уже завершені роботи. Маю на увазі ту частину вулиці, що веде до тринадцятої школи.

Як бачите, працюємо, прагнемо взяті на себе перед ковельчанами зобов’язання, виконати. Можливо, повторюсь, бо направду хотілося б більше, але коронавірус втрутився у наше життя.

– Уряд прийняв рішення про поступове послаблення карантину. У зв’язку з цим як виглядатиме це послаблення в Ковелі, на що можна сподіватися людям найближчим часом? Коли плануєте відновити транспортне сполучення?

– Ми розуміємо проблеми людей, але, як і інші міста України, повинні виконувати рішення Кабміну. Уряд дозволить роботу громадського транспорту, і ми відновимо пасажирські перевезення. Але варто сказати, що доїзд медиків ми організували уже давно. Є кілька маршрутів, складено графік руху. За цю послугу місто сплачує кошти перевізникам. Послаблення карантину на часі й з економічної точки зору, адже всім необхідно за щось жити, утримувати сім’ю.

Чи потрібно відкривати ринки? Якщо на ринках витримані всі санітарні вимоги та норми, тоді так. Карантин нас навчив багатьом речам, а головне — відповідальності. І зараз від кожного залежить, як буде розвиватись ситуація з коронавірусом. Хочеться усіх попросити не легковажити, бо загроза ще не минула. У Ковелі кількість хворих збільшується, маємо летальні випадки. Давайте берегти і поважати один одного, наберемось терпіння і пройдемо це випробування достойно.

– Відчутних втрат нинішнього року зазнала освіта. Як вдається зберегти життєдіяльність шкіл і навчальних закладів, їх педагогічних колективів? Як буде організоване літнє оздоровлення дітей, їх відпочинок?

– Я не зовсім згоден з тим, що ми понесли втрати. Як і більшості з нас, освітянам теж довелось переналаштовувати свої плани, вчитись працювати по-новому. У мене двоє онуків — школярів, тому бачу, як все відбувається на практиці. Я трішки співчуваю і нашим педагогам, і батькам, бо навантаження збільшилось як на одних, так і на інших. Вчителям нелегко на відстані мотивувати кожну дитину, контролювати її роботу. Але наші педагогічні колективи мобілізувались, працюють і вони готуються до завершення навчального року.

Разом з тим, використовуємо карантин для здійснення деяких ремонтних робіт. Зокрема, як я уже говорив, – це завершення термомодернізації третьої школи, облаштовуємо нові санвузли у дванадцятій, спортивний зал — у гімназії.

Щодо літнього відпочинку, то тут поки нічого втішного не скажу. Зокрема, пришкільні табори не плануємо відкривати – це і наше бачення, і рекомендація МОН. Вперше за тридцять років наші діти не поїдуть на канікули у Німеччину. Понад пів сотні юних ковельчан з малозабезпечених родин впродовж місяця відпочивали у наших партнерів у Вальсроде та Барзінгхаузені. Нині немає такої змоги.

Працюємо над організацією роботи дитячих садків. Ковель тут теж буде керуватись рішеннями Уряду. Все буде залежати від ситуації в країні: якщо кількість хворих буде зменшуватись – відповідно більша ймовірність того, що дитячі садки відчинять двері. Маємо допомогти батькам, які будуть працювати.

— Останнім часом у Ковелі скасовано проведення різних масових заходів. Чи передбачено у липні організацію традиційного Дня міста?

— На травневу сесію міської ради підготовлено проєкт рішення щодо відміни святкових заходів у цьому році на День міста, яке планувалось на першу неділю липня. До цього потрібно поставитись з розумінням, адже ми враховуємо не лише умови, в яких опинились, а й беремо приклад з наших європейських міст-побратимів, які також перенесли відзначення таких свят.

Знаю, що наші працівники культури, аматори сцени сумують без роботи, нам усім теж не вистачає концертів, того позитиву, який ми черпаємо під час зустрічей з ними. Приємно, що вони прагнуть заявити про себе, наше місто в різноманітних онлайн-конкурсах і демонструють там достойні результати.

– На Вашу думку, чи реальним є проведення в Україні місцевих виборів восени цього року? Чого особисто чекаєте від них Ви? Яким уявляєте майбутній виборчий процес, котрий, судячи з усього, буде і непростим, і неординарним?

— Вважаю, що місцеві вибори відбудуться, адже немає особливих підстав їх не проводити. Щоправда, ще є багато питань, адже законодавство змінилось, децентралізацію не завершено.

Які мої очікування? Вірю, що ковельчани дуже мудрі, і вони здатні зробити правильний та раціональний вибір на користь таких людей, які не на словах, а конкретними справами дбають про добробут і розвиток нашого славного міста.

– Дякуємо за інтерв’ю і бажаємо усім нам успішно пройти усі випробування, що випали на долю і міської влади, і всієї ковельської громади у цьому році!


Розмову вів
Вельма Микола

Читайте також:

21 травня 2020
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти