Вихованці станції юних натуралістів продовжують дослідницькі справи, спілкуючись з викладачами через соціальні мережі

Вихованці станції юних натуралістів продовжують дослідницькі справи, спілкуючись з викладачами через соціальні мережі

Колективу закладу позашкільної освіти «Станція юних натуралістів міста Ковеля», як і усій педагогічній спільноті, довелося переналаштовувати свою діяльність у період карантину. Викладачі у стислі терміни освоювали онлайн ресурси, пробували, вчилися, планували і знову пробували.... Це, у свою чергу, дозволило з іншого боку подивитися на буденні речі, віднайти приховані резерви.

Зважаючи на те, що до карантину догляд за рослинами в теплиці, на лікарському городі, в куточку екзотичних рослин та тваринами у куточку живої природи здійснювався спільно з юннатами, то і сьогодні колектив має чималу кількість щоденних життєвонеобхідних турбот.

Проте, педагоги станції знаходять час для самоосвіти і самовдосконалення. За період карантину вже отримали один міжнародний сертифікат, що дає можливість навчати юннатів правильно здійснювати фенологічні спостереження за рослинами в рамках програми GLOBE із занесенням даних до міжнародної бази.

Ця подія стала підтвердженням, що дослідницька робота з біології та екології – один із ключових напрямків освітньої діяльності нашої станції юних натуралістів. Експерименти вихованців, які були розпочаті ще до карантину, не призупинялися ні на мить, хоч дещо змінили свій формат.

Ще наприкінці лютого разом з дітьми керівники гуртків спостерігали, як почали паруватися і нести яйця папуги. А в перших числах березня висіяли насіння 4-х сортів капусти білоголової голландської селекції та шавлії блискучої, проте без вихованців довелося її пікірувати. Без юннатів відбулося й зняття зимового укриття з 5-ти сортів м’яти.

Педагоги роблять усе можливе, щоб учні не випали із захоплюючого процесу дослідництва. Вони продовжують спілкування через соцмережі, перерозподілили свої обов’язки. Тепер не вихованці фотографують рослини, а їхні наставники. Далі фото потрапляють у групи в Viber. А вже потім світлини викладаються дітьми на сторінки в Instagram. Так, до прикладу, за посиланням https://instagram.com/valera_brat.georgia?igshid=dodjdgwtk1x5 можна побачити, як у реальному часі відображається розвиток плоду лимона сорту «Павлівський». А за цим посиланням https://instagram.com/lets_be_familiar._george__._?igshid=1p5osfz29j3mh є можливість спостерігати, як юннати вже четвертий місяць виставляють фото розвитку плода ананаса.

У лютому юннатівська громада пройшла реєстрацію для участі в Фенологічній кампанії 2020. Діти обрали дерева, за якими вирішили стежити, зробили перші фотозвіти. Карантин не зупинив цей процес, фотофіксації відбуваються щотижня. Усі бажаючі можуть побачити зміни у наших рослин на платформі: https://www.growapp.today/#/.

За цей час завершені напрацювання і дослідницькі роботи юннатів подавалися для участі у заочних заходах: Всеукраїнський конкурс експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник», Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напрямку, Всеукраїнська акція учнівської молоді «День зустрічі птахів», Всеукраїнський конкурс з квітництва та дизайну «Квітуча Україна», Олімпіада випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів). Тепер чекаємо на результати.

Життя триває. Весна у розпалі. Колектив закладу з нетерпінням чекає зустрічі з нашими юними натуралістами, адже нарешті можна буде побачити в маленьких оченятах подив і захоплення. А для цього докладаємо усі зусилля, щоб пташенята у папуг таки вилупилися, також розсадили різні сорти м’яти, насіяли на розсаду квітів і ще багато різних і цікавих справ щодня виконуються на нашій і вашій станції юннатів.

Станція юних натуралістів міста Ковеля

Читайте також:

24 квітня 2020
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти