У Ковельському історичному музеї до Дня Соборності представлено тематичні матеріали про діяльність Синьожупанної дивізії

До Дня Соборності України в історичному музеї представлено тематичні матеріали про діяльність Синьожупанної дивізії Армії УНР.
Крізь призму світлин і документів простежується історичний вклад Волині у розвиток Української армії.
У роки Української революції місцем формування синьожупанної дивізії було вибране місто Ковель, куди 17 лютого 1918 року виїхали перші добровольці. Однак, розташувати багатотисячну формацію в прифронтовому Ковелі виявилось непросто.
У місті знаходились штаби різних військових з’єднань, офіси організацій, що обслуговували фронт та залізницю. В районі ,,Горки” діяв аеродром.
Ситуація змінилася після підписання Брестського миру. На залишеній німецькими військами інфраструктурі в с. Голоби формування синьожупанної дивізії набрало повного розмаху. Частина керівництва синьожупанників разом зі службами забезпечення залишалися у Ковелі.
У музеї експонуються фото синьожупанників біля ковельського залізничного вокзалу навесні 1918 року, а також на вул. Холмській (нині Левицького).
Також можна побачити копії документів УНР і видання Сергія Лиса.
Мирослава Мороз,
головний зберігач фондів історичного музею
Читайте також:
21 січня 2020