Про зміни у порядку призначення житлових субсидій

Про зміни у порядку призначення житлових субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2018 р. № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, які набули чинності з 22.10.2019 р., та зміни  обов’язкового платежу базової норми плати за послуги  з 15 до 20% від середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. Отже, зміна відсотка платежу вступить в дію з 01.05.2020 року і не має стосунку до нинішнього  опалювального сезону. Більше того, принцип розрахунку субсидій не змінився  і визначається індивідуально: чим менші доходи осіб з домогосподарства та членів їх сімей, тим менша обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги  та відповідно більший розмір субсидії.

Надано більше повноважень комісіям соціального захисту населення у сільській місцевості щодо призначення субсидій. Зокрема, під час призначення житлової субсидії не враховувати доходи одного із подружжя, яким більше 60 років, у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу. Одночасно зазначаємо, що у комісій обласних центрів та міст обласного значення, в тому числі у Ковелі, значно менше можливостей приймати позитивне рішення для призначення субсидій жителям міста. Надано право комісіям призначати житлову субсидію дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) на понаднормову площу житла.

Відтепер на призначення житлової субсидії не впливає:
-наявність причепа, навіть якщо з дати його випуску не минуло 5 років;
-наявність транспортних засобів, придбаних батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу;
- несплата військовослужбовцями Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- прострочена заборгованість домогосподарств з оплати ЖКП, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої минув.

Під час призначення субсидії до сукупного доходу не будуть враховуватися  соціальна стипендія, отримана житлова субсидія на пільги на ЖКП; матеріальна допомога дитячим будинкам сімейного типу, яка виплачується за рахунок бюджетних коштів.

Якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви. У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно незалежно від прийнятого розпорядження про початок або закінчення опалювального сезону.

За бажанням одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, поданої  в управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради з обов’язковим зазначенням номера мобільного телефону.

Одночасно наголошуємо, що домогосподарствам, які мають борги за комунальні послуги або не отримували субсидію впродовж опалювального періоду 2018-2019 р., субсидія призначається лише у безготівковій грошовій формі  і перераховується виключно АТ «Ощадбанком» з рахунка для виплати житлових субсидій на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг. Для безготівкових субсидій механізм виплати може бути змінено лише у наступному періоді з 01.05.2020 року.
  

Софія Сагаль,
начальник  управління соціального захисту населення
виконавчого комітету Ковельської міської ради

Читайте також:

08 листопада 2019
Ковель VS Covid
Станом на 03.03.2021
Захворіли за добу: 8
Одужали за добу: 2
Кількість хворих  в стац. МТМО: 31
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти