Учні Ковельської школи мистецтв взяли участь у І Міжнародному музичному фестивалі «Устилуг Стравінський Fest»

Учні Ковельської школи мистецтв взяли участь у І Міжнародному музичному фестивалі «Устилуг Стравінський Fest»

Нещодавно вУстилузі відбувся І міжнародний музичний фестиваль «Устилуг Стравінський Fest», у якому взяли участь учні Ковельської школи мистецтв.

Також свою майстерність на цьому заході представили вихованці Луцької, Нововолинської, Володимир-Волинської та Устилузької музичних шкіл, Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І.Стравінського.

Завітали в Устилуг і польські музиканти.
Фестиваль проводиться з метою популяризації творчих зв’язків Ігоря Стравінського з волинською землею. Відомо, що з 1907 по 1914 роки композитор проживав у в Устилузі, в маєтку «Стара миза», побудованому за власним проєктом. Нині там міститься музей-садиба та музична школа, відкриті в 1990 році. Це єдиний у світі меморіальний музей геніального композитора.

«Устилуг Стравінський Fest» був задуманий для дітей, але згодом переріс у масштабне свято класичної музики.
Ковельську команду на високому рівні представили учні струнно-смичкового відділу: А.Середа (викладач Л.Корнєва, концертмейстер І.Бига), Ю.Солов’янчук (викладач О.Баласанян, концертмейстер Н.Зінковська), струнний квінтет у складі Л.Стаднік, С.Григола, О.Шайнюк, Н.Лисковець, В.Ощепкова (керівник Т.Корнєва, концертмейстер В.Ващук).

Варто відзначити, що квінтет був єдиним дитячим колективом, який включив до свого репертуару твір І.Стравінського, а саме «Серенаду» з балету «Пульчинелла».

Друга частина фестивалю розпочалась виступом артистів Львівської національної філармонії, які показали музично-театральну виставу «Історія солдата» для камерного оркестру та трьох оповідачів. Глядачі отримали можливість побачити два балети всесвітньовідомого композитора «Жар-птиця» та другий акт з «Весни священної» у виконанні артистів Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.Лисенка.

Для багатьох присутніх це був унікальний шанс насолодитись балетним дійством. Проста, але напрочуд вдала пленерна постановка вистави гармонійно злилася з теплим осіннім сонячним пейзажем.

Ігор Стравінський є гордістю України. Ми повинні пишатися, що на волинській землі жив митець світового рівня. Тому завдячуємо організаторам фестивалю та бажаємо, аби таке дійство щороку набирало потужного міжнародного рівня.

Світлана Вавриш,
викладач Ковельської школи мистецтв
 

Читайте також:

22 жовтня 2019
Ковель VS Covid
Станом на 14.01.2021
Захворіли за добу: 24
Одужали за добу: 10
Кількість хворих  в стац. МТМО: 20
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти