Біля Ковельського МТМО презентували скульптуру “Розвиток”

Біля Ковельського МТМО презентували скульптуру “Розвиток”

Сьогодні біля будівлі лікарні відбулась презентація скульптури, яку там було встановлено нещодавно.
Про задум розповів автор, колишній ковельчанин, який тепер мешкає у Львові, Володимиир Гончарук: “Хотів створити щось неординарне. Композиція має назву “Розвиток”. В її основі - зображення форми куба. Лінії, котрі тут перетинаються — це лінії напрямку життя кожної людини, які творять силует її ДНК. Це - досить проєвропейська скульптура, яка несе культуру, розвиток”.
 
Варто сказати, що Володимир Гончарук сам з мистецької родини. Його батьки – художники, мешкають у Ковелі, два брати — скульптори. Один з них допомагав теж з цією роботою. 
На переконання автора, цей об’єкт організовує площу, робить її довершеною. На її виготовлення у нього пішло сім місяців. Висота конструкції понад 4, 5 метра.
 
За словами головного лікаря Олега Самчука, профінасував  роботу один з давніх друзів лікарні, людина, яка постійно допомагає закладу, Олександр Шитіков.
Професор, доктор мистецтвознавства, член-кореспондент Національної академії Мистецтв України, член Міжнародної асоціації критиків мистецтва АІСА Орест Голубець охарактеризував скульптуру з професійної точки зору: “Вона складає один з небагатьох, гідних всіляких похвал винятків. За відсутності конкретного зображувального мотиву, тривимірна пластика вражає широким діапазоном емоційно-асоціативного впливу. Її просторові форми замикають в уявній конфігурації сфери чи куба. Потужний динамічний рух пронизує всю композицію, описуючи в повітрі восьмиподібні обриси символу безконечного руху. Разом з тим, скульптура сприймається як джерело життєдайної енергії, процесу зародження і розростання. Особливу елегантність металевій пластиці надають ажурні конструкції, ефект дії яких сприймається під час руху глядача. Масивна форма отримує несподівану візуальну легкість”.


Читайте також:

03 червня 2019
Фотогалерея
Оголошення
Анонс
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти