У Ковелі буде створено ОТГ

У Ковелі буде створено ОТГ

Сьогодні на сесійному засіданні міської ради депутати прийняли важливе для кількох громад рішення — надали згоду на добровільне приєднання Ружинської сільської територіальної громади Турійського району до міста Ковеля. 
Воно було ухвалене у зв'язку зі зверненням Ружинського сільського голови Галини Дишлюк від імені депутатів  та мешканців  Ружина, Клевецька та Городильця. До слова, на Волині це буде  єдина ОТГ, центром якої стане  місто обласного значення.
 
Що отримають громади, об'єднавшись в одну територіальну одиницю? На це питання відповідає депутат міської ради Андрій Мілінчук.
Насамперед, ці села матимуть державне фінансування, якого раніше не отримували. Впродовж наступних п'яти років з державного бюджету сільська громада, яка приєдналася до Ковеля, отримуватиме на свій розвиток орієнтовно від 500 тис. грн до 1 млн грн в рік (це залежить від кількості населення). Ці гроші вони зможуть використати на ремонт доріг, вуличне освітлення, влаштування парків, спортивних майданчиків, стадіонів, ремонт навчальних закладів, бібліотек та ін.
 
 
Варто зауважити, що державні гроші отримають лише ті громади, які об'єднаються у 2019 році. Кошти надходитимуть у бюджет Ковеля, але з цільовим використанням — лише для сільської місцевості. Місто їх на свої потреби використати не зможе. 
 
Якихось певних доходів від приєднання сіл Ковель наразі не матиме, - каже Андрій Мілінчук. - Але отримає можливість розвиватися. Ковель займає площу 47 кв км, населення - 70 тисяч. У  перспективі, маючи нові території, можливостей для розвитку і розбудови стає більше. Ми зможемо залучати інвесторів для будівництва нових об'єктів. Крім того, новостворені ОТГ матимуть право отримати від держави у своє управління землі поза межами населених пунктів, які нині є у віданні Держгеокадастру. Це дозволить розробити новий Генплан та врахувати будівництво промислових і житлових зон. А відтак, надати земельні ділянки громадянам, зокрема й учасникам АТО та ООС.
До прикладу, яку ми маємо ситуацію з  Луцьком? Навколо нього уже створені об'єднані територіальні громади. Маючи площу 42 кв. км  і 215 тисяч населення, територіально Луцьк уже не має можливості розширити свої межі.
 
Є ще один позитивний момент, на який розраховують сільські мешканці. Ружинська громада має проблему транспортного сполучення. Питання проведення конкурсів на забезпечення пасажирських перевезень громадським транспортом вирішується на обласному рівні — Волинською ОДА. Приєднавшись до міста,  Ковель зможе самостійно проводити відповідні тендери на визначення перевізників на маршрути у межах своєї громади. 
 
Крім того, у 2020 році на чергових місцевих виборах мешканці Ружина, Клевецька та Городильця братимуть участь у виборах міського голови Ковеля та депутатів міської ради. Вони матимуть змогу балотуватися також. У своїй сільській громаді обиратимуть старосту, який входитиме до складу виконкому. Число депутатів у раді залишиться незмінним — 36, оскільки, залежить від кількості мешканців територіальної одиниці.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Читайте також:

25 квітня 2019
Ковель VS Covid
Станом на 16.04.2021 
Захворіли за добу: 63
Одужали за добу: 30
Кількість хворих  в стац. МТМО: 82
Фотогалерея
Анонс
Служба зайнятості
Посилання на сайти