Мінсоцполітики дало відповіді на головні запитання про монетизацію субсидій

Мінсоцполітики дало відповіді на головні запитання про монетизацію субсидій

Міністерство соціальної політики роз'яснило рішення уряду щодо монетизації субсидій у 2019 році та дало  відповіді на п'ять запитань, які вони вважають головними:

1. Чи потрібно повторно подавати документи?
Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних. Є обов’язковість зазначення заявником в заяві на призначення субсидій номера мобільного телефону, оскільки АТ «Ощадбанк» протягом доби після здійснення перерахування коштів виконавцям комунальних послуг, управителям, об’єднанням буде інформувати одержувача субсидій шляхом надсилання йому СМС – повідомлення про стан розрахунків за послуги. У СМС –повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу та перелік послуг, за якими від виконавців комунальних послуг, управителів, об’єднань АТ «Ощадбанк» не отримані реєстри нарахованих сум платежів. 
Якщо заявником не зазначено номер мобільного телефону в заяві, структурним підрозділом соціального захисту населення надається місячний термін для подання заявником зазначеної інформації. 
В разі її неподання, заява вважається не поданою і не підлягає розгляду. 
В Ощадбанк йти не потрібно.
Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Вони вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

2. Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?
На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.
Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.
Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів, їх використання та залишок.
Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

3. Як відбуватиметься оплата комуналки?
Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.
Для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку.

4. Чому Ощадбанк?
Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.
Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий досвід щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.
Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

5. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?
В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України 27 грудня схвалив поетапний старт монетизації субсидій з 1 січня 2019 року, а також визначив уповноважений банк для реалізації цього механізму.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в Україні наступного року 100% субсидій будуть монетизовані.
Крім того, з 01.05.2019 року планується запровадити монетизацію пільг з оплати за житлово-комунальні послуги. Всім отримувачам пільг і субсидій, крім тих, хто отримав субсидію вперше в 2019 році, обов’язково впродовж травня 2019р. необхідно подати в структурний підрозділ соціального захису населення за місцем перебування на обліку заяву на монетизацію, декларацію про доходи та витрати сім’ї, а також дозвіл на обробку персональних даних. 
 
 
Софія Сагаль,
начальник управління соціального захисту населення

Читайте також:

11 січня 2019
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти