Громадська рада схвалила проект бюджету Ковеля на 2019 рік

Громадська рада схвалила проект бюджету Ковеля на 2019 рік

На засіданні громадської ради міський голова Олег Кіндер  підбив підсумки року, що минає, і зосередив увагу присутніх на проекті міського бюджету на 2019 рік.
 
Олег Олексійович вкотре наголосив, що чимало стратегічних питань у всіх сферах життєдіяльності міста вдалось вирішити. Зокрема, що стосується медицини, то значні фінансові ресурси було спрямовано на придбання сучасного обладнання та проведення ремонтних робіт у відділеннях.
В освіті теж є чим похвалитись. Проведено реконструкціію дахів в кількох школах і дитсадках, термомодернізацію та реконструкцію  фасадів ДНЗ №№ 3, 5 та 14. Майже повністю у дошкільних установах замінено вікна на енергоощадні, у школах теж у цьому напрямку зроблено чимало. Олег Кіндер розповів, що цими днями Ковель отримає субвенцію — понад півтора мільйона гривень на продовження цих робіт.
 
Про заклади культури теж подбали в Ковелі: оновили народний дім “Просвіта”, збудували нову паркову сцену, значні ремонтні роботи проведено у школах естетичного виховання.
 
Розповідаючи про спортивні  об’єкти, тут теж є здобутки, адже  біля багатьох шкіл з’явились прекрасні майданчики, по-новому тепер вигладає комплекна ДЮСШ імені Євгена Кондратовича, чималі кошти виділено на поліпшення інфраструктури міського центру “Спорт для всіх”.
 
Багато говорив Олег Кіндер про справи у комунальній сфері. З- поміж іншого йшлося, що у Ковелі нарешті вирішено проблеми, які створив ветсанзавод. Підприємство, яке стільки шкоди приносило місту, ліквідовано. 
 
Ковельчани, які мешкають у санітарній зоні, отримають централізоване водопостачання. 
Поінформував міський голова про якісні зміни на водоканалі, де проведено значну модернізацію. Важливо, що  у Ковелі цьогоріч без проблем розпочали опалювальний сезон. Багато котелень обладнані уже сучасними котлами на альтернативних видах палива.
 
Олег Олексійович зауважив, що чимало справ чекає і в 2019 році. І на його переконання, дуже важливо втілити проект з будівництва колишнього стадіону “Локомотив”. Місто має на це два роки.
 
Як відомо, Ковель разом з польським та білоруським однойменними містами Щучин виграв проект “Транснаціональні центри діалогу культур”. Він передбачає будівництво на основі існуючих спортивних об’єктів спеціальних культурних центрів. У нашому місті він з’явиться саме на базі стадіону «Локомотив».
 
Хоча і місто отримало європейські гроші — це майже мільйон євро, але їх буде недостатньо, адже кошторисна вартість об’єкта — 88 млн грн. Свою допомогу і підтримку пообіцяв народний депутат Степан Івахів. Він лобіюватиме це питання на державному рівні. Але разом з тим і місто має внести свою дольову участь у будівництво. Відповідно до проекту включено видатки у сумі 7 млн 600 тис.грн.
 
Акцентував очільник міста і на тому, що Ковель продовжить роботи з термомодернізації. Вагомим завданням є реконструкція котельні на вулиці Володимирській, куди планують закупити два потужні котли. Будуть продовжуватись ремонти доріг, прибудинкових територій, працюватимуть над створенням зон відпочинку.
 
Більш детально про проект бюджету розповіла начальник  фінансового управління Валентина Романчук. 
Вона зазначила, що загальна сума кошторису на наступний рік – 783 мільйони   гривень, основні призначення якого спрямовуються на освіту, охорону здоров’я та соціальний захист. 
 
Валентина Олександрівна наголосила, що бюджет є збалансованим та реальним до виконання.
 
З документом всі бажаючі мають змогу ознайомитись на офіційному сайті міста.
 
Також Валентина Романчук зупиналась на бюджеті розвитку 2019  року. За попередніми підрахунками він становитиме  понад 65 мільйонів гривень.
 
Значні кошти заплановані на благоустрій міста та поліпшення його інфраструктури. Зокрема, на капітальний ремонт доріг – 19 мільйонів ( стільки ж планують отримати з обласного бюджету),    на поточний - буде спрямовано понад 15 мільйонів гривень.
 
Продовжаться роботи з прокладання мереж водовідведення, будівництва водогонів та реконструкції вуличного освітлення. Передбачено будівництво зовнішніх мереж для електропостачання 286 житлових будинків в районі вул. Полуботка (вул. Тичини , Сосюри, Рильського, Куліша,Черемшини, Панча, Відродження, Кривоноса, Яворницького, Івана Сірка, Дорошенка, Руданського, Грінченка).
 
Також місто зберігає всі соціальні програми, що діяли у нинішньому році. 
 
У членів громадської ради було ряд запитань та пропозицій до представників міської влади.
 
Після обговорення проекту бюджету на 2019 рік члени громадської ради схвалили його та рекомендували на затвердження сесії міської ради.
Підбиваючи підсумки зустрічі, Олег Олексійович закликав всіх до співпраці задля кращого майбутнього рідного міста і його мешканців. 

Читайте також:

07 грудня 2018
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти