Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Дорогою Ісуса Хреста пройшли віряни у Ковелі

Дорогою Ісуса Хреста пройшли віряни у Ковелі

У Страсну Середу в Ковелі відбулася Хресна Дорога, у якій взяли участь священики та віряни Української Православної Церкви КП, Української Греко-католицької та Української Римо-католицької Церков. Хода розпочалася від храму Апостола Андрія Первозванного і пройшла центральною вулицею міста до собору Святого Благовіщення. Дорогою учасники страсної ходи зупинялися у церковних приходах: біля Михайлівської церкви, римо-католицького костелу святої Анни, Храму великомученика Пантелеймона, греко-католицького храму блаженного Миколая Чарнецького, читали Святе письмо, виявляючи Богові свою віру, любов та вдячність за подароване людям земне життя. Дорогою біля Будинку рад до молитовної процесії приєдналися представники міської влади. Пройшовши разом до меморіальної стели «Хрест пам’яті жертвам політичних репресій» учасники Хресної дороги зробили чергову зупинку. До ковельчан звернувся міський голова Олег Кіндер. Він зауважив, що представники влади міста, соціальних служб, громадських організацій мають добру традицію – напередодні Великодня відвідувати, допомагати і вітати зі святом ветеранів війни, інвалідів, малозабезпечених, багатодітні родини, приносити подарунки. Олег Олексійович також зазначив, що з приходом весни і в очікуванні Пасхи усі готують і свої оселі, обійстя, впорядковують місто. У Ковелі відбулась загальноміська толока, у якій взяли участь представники влади, різних установ і підприємств міста, комунальні служби. Місто стало чистішим, посаджено сотні дерев, кущів, квітів. Виконано ряд робіт з благоустрою. Тож ковельчани добре попрацювали, готуючись до свят. Міський голова привітав ковельчан із найбільшим християнським святом, побажав родинного тепла, душевної чистоти і гармонії.
Прихожани різних конфесій на чолі зі своїми священиками далі вирушили центральною вулицею міста до собору великомученика Дмитрія Солунського. Далі – до Свято-Воскресенського собору. Кінцевою зупинкою учасників ходи став Благовіщенський собор.
В скарбниці молитовних практик особливе місце займає Хресна Дорога. Ісус Христос почав свою Хресну Дорогу від Преторії римського намісника Пилата, де був засуджений на смерть, а закінчив на горі Голгофі, куди заніс хрест, на котрому й помер. Тому ця дорога називається Хресною. Як говорять християнські перекази, першою слідами Ісуса, коли Він вознісся на небо, пішла Пречиста Діва Марія, приклад якої наслідували Апостоли, а згодом і всі християни.
Хресна хода у Ковелі символізувала тернистий шлях Ісуса Христа, який привів Його до страшних мук - розп’яття на хресті. Віряни смиренно здійснили Хресну Дорогу, священики різних конфесій спільною молитвою дякували Богові за час великого посту, в якому всі християни прагнули щиро і належно підготуватися до світлого Христового Воскресіння, дякували за терпіння, які Ісус Христос прийняв для спасіння людей.
 

Читайте також:

12 квітня 2012
Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти