У Ковелі змагалися юні козаки

У Ковелі змагалися юні козаки

Стало доброю традицією щороку у Палаці учнівської молоді імені Івана Франка проводити конкурсно-розважальну програму «Козацькому роду – нема переводу».

Уже вдруге цей захід організували напередодні величних свят: Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня створення УПА і Дня захисника України, які воєдино сплелися 14 жовтня. На сцені змагалися команди у складі п’яти чоловік: ЗОШ №1,10, міської гімназії, ЗЗСО № 6,8,12, НВК № 13.

Славетні козацькі часи і сьогодні цікавлять нас. Хлопцям хочеться бути такими ж кмітливими, сміливими і завзятими. Дівчата теж полюбляють хоробрих, винахідливих лицарів. Ці риси юнаки мали можливість продемонструвати у конкурсах. У першому - «Візитка» вони представляли свою назву, девіз та емблему.


У другому - «Козацька кмітливість» хлопці прагнули показати свої знання з історії козацтва, дати відповідь на запитання: хто такі козаки, хто стояв на чолі козацького війська, як називався козацький човен, що було ознакою влади гетьмана та інші. Найвправнішими виявилися учасники ЗЗСО №6 та ЗОШ № 1. Школярі довели, що цікавляться минулим свого народу.

Козак -  не той, хто одягнений у вишиванку й  шаровари. Це передовсім - воїн за духом. Шляхетність, мудрість, відвага – три його основні риси.

Найцікавішим та найнапруженішим виявився конкурс, у якому хлопці мірялись силою. Кожен з учасників мав перемогти суперника, тим самим пройти до наступного етапу цього змагання. У великому фіналі силами мірялись конкурсанти ЗОШ №8 та НВК №13.

Був конкурс і для отаманів, у якому вони мали продовжити приказку або прислів'я. Найспритнішими виявилися вихованці ЗОШ№№ 1,10, міської гімназії та ЗЗСО № 8.

Козаки любили вони повеселитись та пожартувати… Як почнуть було розповідати бувальщини, то здригається Січ від реготу. Тому наступний етап називався «Жартівливі і дотепні». Команди мали домашнє завдання підготувати інсценізацію у гумористичному стилі. Найдотепнішими були виступи ЗЗСО№6, 8, ЗОШ № 10, НВК №13.

За результатами перше місце виборола команда ЗЗСО №8, друге - ЗОШ №1, а третє – ЗЗСО № 6.

Усіх юних козаків привітали секретар міської ради, голова журі Віра Федосюк, методист міського методичного кабінету управління освіти Жанна Колеснікова, директор Сім'ї ресторанів Classic Олена Мишковець.

Захід пройшов за підтримки відділу молоді, фізичної культури та спорту та Сім’ї ресторанів Класік, а тому усі команди отримали в подарунок настінні годинники та сертифікати на суму 500 гривень для відвідування ресторану Classic.

Аби свято вдалося і педагоги, і батьки та насамперед учні попрацювали на славу. За що їм щира подяка.

Вітаю усіх з наступаючими святами. Бажаю міцного козацького здоров'я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе подолати будь-які перешкоди.

Сяє наша доля, наче маки в полі,
І весняне сонце устає з дібров.
Козацькому роду нема переводу,
Козаки в колисках виростають знов!


Тетяна Середюк,
директор Палацу учнівської молоді ім. Івана Франка
 

Читайте також:

12 жовтня 2018
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти