Ковельський міський голова прозвітував перед громадою про роботу у 2017 році

Ковельський міський голова прозвітував перед громадою про роботу у 2017 році

Учора міський голова Олег Кіндер звітував перед громадою про роботу за 2017 рік.

Зустріч пройшла в оновленій «Просвіті», як і було обіцяно ще рік тому, коли Олег Олексійович підбивав підсумки 2016 року.

Сьогодні народний дім «Просвіта» - це ошатне, вишукане приміщення. Тут проведено капітальний ремонт глядацького залу, фойє. Усі, хто прийшов, схвально оцінили зміни, які вони побачили. Багато позитивних, теплих відгуків прозвучало від ковельчан.

Олег Олексійович під час виступу розповів, чим жило місто впродовж року, що вдалось зробити, де виникали нагальні питання і як вони вирішувались.


Особливий акцент він зробив на комунальній сфері. Говорив про ремонт доріг, прибудинкових територій, заміну інженерних мереж, вирішення проблеми підтоплень.

Також було сказано і про здобутки у галузях освіти, медицини, культури, спорту.


Олег Олексійович подякував за підтримку та допомогу своїм заступникам, членам виконкому, депутатам міської ради, усім небайдужим людям, які докладають чимало зусиль для розвитку міста.

По завершенню виступу очільник Ковеля впродовж години відповідав на запитання. В основному вони стосувались благоустрою міста.

Подаємо повний текст звіту міського голови Олега Кіндера за 2017 рік.
***
 
Будемо підбивати підсумки року, що минає. Знаєте, попри всі задачі, які він перед нами ставив, форс-мажорні обставини, які виникали, ми чимало зробили для розвитку нашого міста. І тим приємніше говорити про успіхи, чим важчим був до них шлях.

Працюючи на посаді міського голови сьомий рік, я зрозумів, що не буває легких часів, завжди бракує грошей, але разом з тим, прогрес є. Взяти, до прикладу, бюджет нашого Ковеля.

За підсумками року до загального фонду міського бюджету отримали власних доходів 257 мільйонів гривень, що на 54 мільйони більше, ніж торік.
Основним джерелом залишається податок на доходи фізичних осіб – це майже половина, або ж 120 мільйонів гривень. Приріст до відповідного показника 2016 року становить близько 40 мільйонів або, 47 відсотків, що свідчить про суттєвий ріст заробітної плати як у господарській, так і у бюджетній сферах.

Збільшення власних доходів загального фонду бюджету досягнуто також за рахунок сплати єдиного податку від суб’єктів малого підприємництва. Цього платежу надійшло 28 з половиною мільйонів, що більше, ніж у минулому році, на 9 мільйонів, або у півтора рази.

Порівняно з 2016 роком суттєво, майже на три мільйони, зросли надходження земельного податку та орендної плати за землю.

Від оренди та продажу комунального майна отримано понад два мільйони гривень.

Забудовниками були сплачені до міського бюджету кошти на розвиток інфраструктури в сумі 970 тисяч гривень.

Все це виглядає досить оптимістично, але разом з тим зрозуміло, що на все фінансового ресурсу не вистачає.


Адже сьогодні на місцеве самоврядування покладено стільки завдань, що це інколи видається непосильною ношею. Але, маючи хорошу команду, мудрих помічників, всі завдання вирішуються. Знаходимо вихід, на перший погляд з тупикових ситуацій, не здаємось, боремось за кожну копійку, що має належати місту.

Важлива ділянка нашої роботи - житлово–комунальна галузь. Тому саме сюди депутати та виконком скеровують чималі кошти.

Мені, як міському голові, особливо хотілося б якнайшвидше привести дороги до такого рівня, як ми бачимо у наших сусідів, зокрема поляків. Але не все так просто. І роботи тут, як кажуть, непочатий край. А традиційним «каменем спотикання» є знову ж та нестача грошей.

Зокрема, у нинішньому році завершено капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого, яка давно перебувала в аварійному стані. І звичайно радує, що на сьогодні там повністю зроблено проїжджу частину, сучасне освітлення, якого, до речі, там ніколи не було. Не все встигли, не на все знову ж таки вистачило фінансів, але уже можна бачити результат.

Загалом використано 5 мільйонів 800 тисяч гривень. Левова частка, а це – п’ять мільйонів сто тисяч - кошти міського бюджету і 690 тисяч гривень отримали з обласного.

Попередньо ж була домовленість з Волинською ОДА, що ці роботи мали виконувати на умовах співфінансування 50/50. Про це говорили ще при формуванні кошторису на 2017 рік, адже через цю вулицю пролягає траса міжнародного значення.

Але обласна державна адміністрація не виконала взятих на себе зобов’язань і нам довелось шукати додатково ще 1 мільйон 800 тисяч, аби розрахуватись з підрядником. Як не прикро, але чимало робіт, що планували здійснити у нинішньому році з облаштування інших доріг міста, благоустрою, змушені були відкласти на потім.


Варто сказати, що у нинішньому році проведено капітальний ремонт доріг на відрізках вулиць - 40 років Перемоги, Грушевського, Симоненка, Старицьких, Достоєвського, Незалежності.

Всі роботи вартували місту майже 11 мільйонів гривень. Загалом на шляхове будівництво витратили 21 мільйон.

Окремо хочу сказати про будівництво під’їзної дороги від вул. 40 років Перемоги до набережної. Ми тут використали білощебеневе покриття. Облаштували стоянку для автомобілів.

Ковельчанам тепер зручно дістатись до набережної на автотранспорті, велосипеді або пішки. Поряд з дорогою прокладено тротуар.

Набережна прикрасила Ковель. Важко навіть уявити, що рік тому там були чагарники, стихійні сміттєзвалища. Сьогодні - це улюблене місце відпочинку мешканців міста. Цей проект вдалося реалізувати завдяки співпраці з народним депутатом України Степаном Івахівим та його благодійним фондом «Патріоти Волині». Тепер тут любителі спорту можуть пограти у пляжний футбол та волейбол. Для цього облаштовані спеціальні майданчики. Дітворі є де бавитись - гірки, гойдалки та інші розваги передбачені для нашої малечі. По-особливому виглядає набережна ввечері, коли вмикають ліхтарі. Звичайно, ще є там над чим працювати.

Будемо укріплювати береги, висаджувати кущі і дерева. Щоправда, є велике прохання до усіх: давайте все це берегти, цінувати і демонструвати свою культуру у ставленні до рідного міста.


Продовжили ми у нинішньому році і ремонт дворових територій, виділивши на це 2,5 мільйони гривень. За ці кошти впорядкували - 40 років Перемоги, 15, Грушевського, 5 та Володимира Кияна, 74. Але перевиконання дохідної частини бюджету дозволило доповнити цей список. Понад півмільйона з місцевої казни використано на встановлення нових бордюрів, викладання бруківкою пішохідних доріжок, облаштування стоянки для автомобілів на Заводській, 7.

Потреба в заміні асфальтового покриття у ковельських дворах дуже велика. Подекуди вони не ремонтувалися з часів зведення будинків.

Охопити все місто відразу неможливо, але щороку плануємо здавати хоча б кілька об’єктів.

У центральній частині Ковеля ведеться реконструкція тротуарів. Часто люди нарікають, що роботи не на часі. Але мушу вам сказати, що це далеко не наша вина. У червні були внесені зміни в законодавство, які призупинили будівництво не тільки в Ковелі, а й загалом в Україні. Тож довелось знову пройти усі процедурні моменти, які забрали дуже багато часу .

Але на сьогодні будівельники уже завершують. На реконструкцію тротуару на вулиці Незалежності з міського бюджету спрямовано 1 мільйон 450 тисяч гривень.

Такі ж роботи виконано на вулицях Міцкевича та Липинського.

Хочу ще пояснити, чому вулиця Олени Пчілки перебуває зараз в такому доволі непривабливому стані. Там здійснено реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення на відрізку від Незалежності до Богомольця. 1 мільйон 400 тисяч гривень наших коштів на це використано. Підрядник - Ковельський водоканал.

Будемо навесні розширювати проїжджу частину цієї вулиці, проведемо капітальний ремонт дороги та облаштуємо стоянку біля лікарні.

Також у нинішньому році прокладено інженерні мережі на вулиці Павлова. На водопостачання та каналізацію ми використали 745 тисяч гривень.

Новим водопроводом тепер користуються мешканці вулиці Сагайдачного. Він вартував місту понад 800 тисяч гривень.

Аби ковельчани мали хорошу воду і вона подавалась безперебійно, потрібно підтримувати у належному стані усю систему водозабезпечення. Тому у нинішньому році ми виділили суттєву суму для нашого водоканалу – це майже п’ять мільйонів гривень на диспетчеризацію водозабірних свердловин.

З року в рік Ковель потерпає від підтоплень. Щоб цьому зарадити, постійно здійснюємо капітальний ремонт водовідвідних каналів. Нині завершено ці роботи на Зерова і розпочали - в районі вулиць Данила Галицького, Холмської, Черняховського. На це пішло майже півтора мільйони гривень.

Міська влада стратегічно підійшла й до питання теплопостачання. Уже встановлено десять котлів на альтернативному паливі. Всю систему теплопостачання закільцьовано. Якщо виходить з ладу одна з котелень, її навантаження розприділяється на інші.

Разом з тим, постійно проводимо модернізацію котелень, зокрема у нинішньому році вони відремонтовані на вулицях Сагайдачного, 7, Драгоманова,22, а ще збудувано ряд допоміжних приміщень для котельні на Заводській, 27 а. На що освоєно понад три мільйони гривень.
Щороку плануємо і проводимо заходи з реконструкції й утримання мереж вуличного освітлення. У цьому плані питання енергоефективності на сьогодні є пріоритетним, адже тепер за цю послугу місто платить за повним тарифом.

Зокрема, цьогоріч завершено реконструкцію вуличного освітлення з влаштуванням світлодіодних, енергоефективних світильників на вулицях Незалежності та Брестській – це нам обійшлось у два з половиною мільйони гривень.

Дещо поновили ми в цьому році і автопарк наших комунальних підприємств. Через нагальну виробничу потребу для КП «Добробут» придбали бульдозер Т-170. На це з міського бюджету виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень. Машина після повного капремонту. Нова така спецтехніка є дуже дорогою. Провели чимало консультацій, порадились з спеціалістами і обрали, на нашу думку, найоптимальніший варіант.

Чимало клопотів і проблем для міста створив сумнозвісний ветсанзавод. Для ліквідації цього лиха були задіяні і людські ресурси, і місто понесло значні фінансові витрати, бо спочатку ми були залишені з цією проблемою сам на сам. Хоча ви всі знаєте, що підприємство є державним.

Довго ми стукали в усі двері, аби нас почули, били на сполох і мешканці цього мікрорайону. І нам таки з державного бюджету виділили 17 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків екологічного лиха, а головне було прийняте рішення закрити це підприємство.

Більшість цієї суми було спрямовано на будівництво водогону в санітарній зоні. Ми охопили дев’ять вулиць. Кошти використали на підготовку резервуарів, куди уже і відвезені відходи, та на будівництво до них під’їзної дороги.

А в наступному році плануємо добудувати магістральні мережі з вулиці Кияна до вулиць, прилеглих до території заводу. Окрім цього, будемо продовжувати прокладати мережі водопостачання на вулицях, що входять до санітарно-захисної зони. Кошти на це передбачені у бюджеті міста 2018 року – це понад десять мільйонів гривень.

Також майже 170 ковельчан, які мешкають неподалік підприємства, в основному це - діти, мали змогу влітку оздоровитись на морі. Відпочинок їм було профінансовано з міського бюджету і допоміг також благодійний фонд Степана Івахіва «Патріоти Волині».

Приємний подарунок під ялинку ми підготували сім’ям, які ще у 2007 році стали учасниками молодіжного будівництва. Забудовник «накивав п’ятами» і місто взяло на себе зобов’язання Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, а відтак допомогли тридцяти родинам. Тільки в цьому році на цей проект спрямовано понад 4 мільйони гривень.

Завдяки порозумінню з депутатським корпусом, наполегливій роботі відповідних структурних підрозділів виконкому, впродовж останніх років вдалося цю справу зрушити з місця і уже дуже скоро люди отримають ордери на житло по вулиці Володимира Кияна, 70-б, які вони чекали довгих десять років.

Впродож останнього часу у Ковелі значні бюджетні асигнування виділяються на освіту. Цей рік позначився якісними змінами для дошкільних закладів міста. Акцент зроблено на термомодернізації. Завершені роботи з утеплення приміщення дитсадка №5. Вони проводились за кошти субвенції з державного бюджету. Це – майже півтора мільйона гривень. До того ж, депутати з міського бюджету на облаштування входів у дошкільний заклад виділили ще 200 тисяч гривень.

До слова, цьогоріч Ковель завдяки народному депутату Степану Івахіву отримав понад 2 мільйони 269 тисяч гривень субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток. Крім проведених робіт у названому садку, це дало змогу завершити заміну вікон на енергоощадні в дошкільних установах №№ 1,4, 8 та 9.

Ще один дошкільний навчальний заклад кардинально змінився впродовж цього літа. Мова йде про дитсадок №3. Для його оновлення кошти були виділені з міського бюджету - 1 мільйон 320 тисяч гривень. Починаючи з літа, на об’єкті працювали будівельники. Найперше вони завершили заміну вікон на енергоощадні.

Приміщення згідно з сучасними, європейськими технологіями та вимогами утеплили екологічно чистими матеріалами, пофарбували.

Цьому садку у центрі міста - 53 роки, поглянувши сьогодні на нього, видається, ніби щойно збудований. Він став окрасою мікрорайону, де розташований.

Також ми замінили всі вікна у десятому, одиннадцятому та тринадцятому садках.

Цього року на поточні та капітальні ремонти закладів з бюджету розвитку міста використано майже 6 мільйонів гривень. За ці гроші також у НВК№11-ліцеї полагоджено водопровідну та каналізаційну системи, проведено реконструкцію санвузлів.

У сьомій школі капітально відремонтовано приміщення їдальні та харчоблоку.

А ще у нинішньому році, аби підкреслити досягнення наших педагогів, не на словах, а на ділі - ми запровадили таку своєрідну місцеву "Нобелівську премію" для освітян – «Успішний педагог». Нагорода вручається за внесок у професію вчителя, а призовий фонд становив 210 тисяч гривень. Ми віримо, що конкурс стане дієвим інструментом популяризації наших прогресивних педагогів, які йдуть у ногу з часом і впроваджують новітні практики. Адже освіта — це найперпективніша інвестиція у суспільство.

Заохочуємо ми і наших талановитих учнів. Для найуспішніших, переможців олімпіад та конкурсів є у нас стипендії. Такі ж винагороди отримують і спортсмени Ковеля.

За останні роки, не без допомоги міської влади, в Ковельському МТМО оновили та модернізували матеріально-технічну базу. Понад 7 млн. гривень асигнувань міського бюджету спрямовано цього року.

Нещодавно у Ковелі перебував народний депутат України Олег Березюк, який зауважив, що він багато подорожує Україною, але подібного матеріально-технічного рівня лікарні у таких невеликих містах не зустрічав. Схвальні відгуки я чув і від Олександри Кужель та заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка.

Це означає, що ми на правильному шляху і додає натхнення для подальшої роботи. Приємно констатувати, що у нас надзвичайно тісна і конструктивна співпраця з головним лікарем Олегом Самчуком. Він - молодий, прогресивний. У нього є стратегія розвитку закладу. А міська влада допомагає фінансовим забезпеченням. У минулому році відремонтовані хірургічне, отоларингологічне та приймальне відділення. На це з міського бюджету використано понад 3 млн. гривень.

У цьому році уже відкрили оновлене інфекційне, терапевтичне відділення, зроблено ремонт і в кардіологічному. Відремонтовано біохімічну лабораторію.

Придбано кисневу станцію і бронхоскоп, сучасну рентгенівську хірургічну систему на базі електронно-оптичного перетворювача.

Думаю, ви знаєте, що Ковель буде центром одного із госпітальних округів і ми одними з перших почали працювати у цьому напрямку.

Досить багато в місті зроблено для поліпшення функціонування медичних установ, і тепер справа за персоналом, який повинен щодня своїми справами додавати авторитету ковельській медицині. А щоб йти в ногу з часом, без навчання не обійтись. І тут свою допомогу запропонувала благодійна фундація з Каліфорнії. Завдяки цьому наші спеціалісти зможуть пройти стажування у кращих клініках Польщі, Німеччини, США.

Для підтримки пільгових категорій населення міста, які потребують постійного лікування, а також для профілактики певних видів захворювань діє 6 медичних програм. Серед них - одна, яку ми запровадили цьогоріч - це допомога онкохворим. Виділяємо кошти хворим на туберкульоз, діткам, які мають рідкісні захворювання.

Запорука міцного здоров’я - спорт. Безперечно, «візитною карткою» нашого міста є традиційний мотокрос, веслування на байдарках і каное, кікбоксинг, жіночий бокс та вільна боротьба і, звісно, футбол.

У нинішньому році у Ковелі успішно пройшов чемпіонат Європи з мотокросу. Майже 70 учасників прибуло до Ковеля з Польщі, Білорусі, Росії, Естонії, Латвії, Литви, України.

Понад 10 тисяч глядачів спостерігали за видовищною боротьбою у кожному заїзді. Приходили цілими сім’ями, аби підтримати спортсменів та отримати море адреналіну.

Зі сторони здається, що все це легко і просто організувати. Але було пройдено непростий шлях підготовки до цих змагань. Найважливіше - трасу у Ковелі сертифікували.

Мало чи не щотижня ми чуємо про перемоги наших спортсменів з веслування на байдарках і каное на престижних спортивних форумах європейського та світового рівнів. Дякую тренерам та їх вихованцям за примноження іміджу рідного міста.

Пам’ятаєте, скільки було критики на адресу міської влади, коли припинилось фінансування спортивних товариств з державного бюджету, що ми не дбаємо про цей вид спорту, про школу «Ніка-Сільмаш».

Питання ж збереження славних напрацювань та традицій ковельських веслувальників було навпаки досить важливим для міської влади. Оптимальним варіантом розв’язання проблеми стало відкриття відділення при комунальному закладі «Ковельська комплексна ДЮСШ імені Євгена Кондратовича». Завдяки цьому вдалося зберегти в повному складі колектив, забезпечити навчально-тренувальний процес та охопити дітей цим видом спорту.

Проходять у нас змагання на човнах-драконах. «Прописку» у нашому місті отримав чемпіонат України з веслування на байдарках і каное. Цього літа понад 600 спортсменів з усіх регіонів нашої країни прибули у Ковель.

До речі, придбали ще два човни і весла для наших спортсменів, і вчора передали їх. Сподіваюсь, вони принесуть ковельським веслувальникам удачу. Загалом стараємось допомагати не тільки нашим спортсменам формою, інвентарем, але й у школи закупили необхідне спорядження.

Футбол – наймасовіший вид спорту. Ним, чи не найбільше, займається у Ковелі дітей. До слова, 9 наших команд різного віку брали участь в обласних та всеукраїнських змаганнях. Сезон для нас завершився з дуже хорошими результатами. Практично всі наші команди посідають перші місця у своїх підгрупах.

Про спорт можна розповідати багато. Але важливо, щоб розвивалась інфраструктура, зміцнювалась матеріально-технічна база, щоб ми могли більше дітей, молоді, людей старшого віку залучати до занять.

Важко не помітити, як змінилась зовні наша Комплексна ДЮСШ імені Євгена Кондратовича. Тепер ця будівля прикрашає бульвар Лесі Українки.

Створюємо потужний футбольний комплекс у міському центрі «Спорт для всіх». Уже маємо там два стандартних поля з трав’яним покриттям, три – для проведення змагань «Шкіряний м’яч», міні-поле та поле для пляжного футболу. Також розпочали масштабну реконструкцію ще одного майданчика.

Замовлення виконує ТОВ «Ідея». З міського бюджету на це виділено майже півтора мільйона гривень. Завдання будівельників здійснити підготовчі роботи для подальшого облаштування штучним покриттям. Його, як було заявлено на День міста, має придбати благодійний фонд народного депутата України Степана Івахіва «Патріоти Волині». Це буде єдине стандартне поле такого рівня на Волині.

Є ще одна дуже гарна новина. Ковель разом з польським та білоруським однойменними містами Щучин виграв проект “Транснаціональні центри діалогу культур”. Він передбачає будівництво на основі існуючих спортивних об’єктів спеціальних культурних центрів. У нашому місті він з’явиться на базі стадіону «Локомотив». Тут зможуть реалізовувати свої творчі здібності та розвивати фізичні можливості ковельчани різних вікових категорій.

Впроваджувати проект розпочнемо у березні наступного року. Його фінансове забезпечення – 2 мільйони 351 тисяча євро, з яких Ковель отримає майже 900 тисяч євро. Десять відсотків від виділеної для нашого міста суми маємо передбачити у місцевому бюджеті.

Важко повірити, що з часом їдучи вулицею Сагайдачного, ми не будемо бачити руїну, а новий сучасний комплекс. Звичайно цих коштів на відновлення об’єкта повністю буде недостатньо. Але зачин уже є, і це, я вважаю, велика перемога для нашого міста.

У попередні роки теж зроблено чимало для розвитку спорту: збудовано 4 міні-стадіони, відкрито новий тенісний клуб у третій школі, здійснено реконструкцію стадіону «Верес».

А ще необхідно сказати, що місто виконало свої зобов’язання і перед нашими зірками, спортивною гордістю – Віталієм Романчуком і Тетяною Коб.
Думаю, ви пам’ятаєте, що вперше наш земляк піднявся на найвищу спортивну вершину – Олімпійську. У складі збірної з футболу Віталій завоював золото на Паралімпійських іграх в Ріо, цьогоріч він став чемпіоном світу. Таня на Олімпійських іграх 2016 року посіла 5 місце в змаганнях з жіночого боксу, вона також - неодноразова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу, Європи, України.

З міського бюджету на придбання їм житла виділено 750 тисяч гривень. Сподіваємось, обласна влада підтримає нашу ініціативу і теж долучиться до цієї справи, до речі, як знову ж таки було обіцяно.
Взагалі рік, що минає, був цікавим не тільки на спортивних аренах, але і в культурному просторі. Ковельчани схвально оцінили День міста. Це було справжнє свято громади. Наші люди гарно ярмаркували, місто цікаво проводить різноманітні заходи. Ми знову разом здивували всю країну найбільшою вишиванкою. Я задоволений, як творчо працюють наші митці.

Тож, сподіваюсь, що ми зробили їм достойний подарунок. Я маю на увазі, цей зал, в якому ми перебуваємо. Торік, звітуючи перед вами у новому залі Палацу учнівської молоді, я пообіцяв, що наступну нашу таку зустріч проведемо в оновленій «Просвіті». Дуже втішений, що так і сталось, хоча це вартувало великих зусиль. І це найбільше розуміє наш начальник відділу культури Вікторія Савлук. Вона тут добрих півроку жила, проводила вихідні. Кажуть, що на все свій час. І хтозна, можливо цей зал і чекав на таку господиню. Не раз вона із моїм заступником Ігорем Прокопівим приходили до мене для узгодження певних моментів. Вимагав від них у цьому році реалізувати цей проект.

Вважаю, вони справились на «відмінно». Давайте подякуємо за цей чудовий зал їм, будівельникам, усім, хто долучився до його фантастичного перетворення. Без сумніву, вони заслуговують на наші аплодисменти.

У парку культури і відпочинку імені Лесі Українки розгорнуте теж масштабне будівництво. Відомо, що тут буде літня естрада. Але дещо терміни її здачі відкладаються.

На це є об’єктивні і суб’єктивні причини. Як ви помітили, перших півроку у Ковелі майже не вели будівельних робіт. Це пов’язано з підвищенням мінімальної заробітної плати. Нам довелось переробляти всю документацію, кошториси, адже передбачених коштів не вистачало. І тут було втрачено досить багато часу. Але, думаю, що навесні все-таки літня сцена у нас буде. Тим більше, що роботи на 80 відсотків виконані.

Звичайно хотілося б говорити про світлі речі, але, на жаль, у нас в країні війна. Чимало наших хлопців на передовій. Багато ковельчан виконали свій обов’язок і повернулись додому Непросто їм пристосовуватись до реалій сьогодення та облаштувати своє життя і життя родини. Тож чим можемо, допомагаємо.

Постійно на контролі міської влади – питання щодо виділення учасникам АТО земельних ділянок. На сьогодні 312 захисників та родини загиблих ними забезпечені. Ми постарались, аби цей процес був прозорим і чесним.

Відділом земельних ресурсів підготовлено відповідний пакет документів: Положення, Регламент, які затверджені рішеннями міської ради. Рішенням виконавчого комітету затверджено склад комісії, яка розглядає звернення учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та сімей, члени яких загинули під час АТО.
Для створення резерву земельних ділянок цьогоріч отримано схвальний експертний звіт до містобудівної документації з внесення змін до генерального плану Ковеля, який схвалено на сесії міської ради.
На його підставі розроблено та затверджено 18 детальних планів території, а до п’яти - внесено зміни.

Також у нас прийнята Програма щодо забезпечення житлом цієї категорії ковельчан. Помешкання на умовах співфінансування 50/50 зможуть отримати ветерани АТО, які перебувають на квартирному обліку. Хочемо залучити сюди і державні кошти.
Ковель вперше запровадив і продовжує надалі програму щодо надання пільг учасникам АТО та членам сімей загиблих в частині звільнення їх від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.
Ковельчани, які вирішили служити за контрактом, отримують одноразову фінансову допомогу у розмірі п’яти тисяч гривень.
Постійно ми допомагаємо хлопцям з коштами на лікування, виділяючи на це матеріальну допомогу за їх зверненнями.
Вдячний волонтерам, громадським активістам, благодійникам, які долучаються до кожної важливої ініціативи, що працює на зміцнення обороноздатності країни, підтримку армійських та добровольчих формувань, родин загиблих та поранених бійців.
Мені приємно, що ковельська влада в особі її виконавчого комітету, депутатів міської ради, управлінь і відділів займаються не проголошенням гарних гасел, а вирішенням конкретних питань, життєво важливих для громади.

 
 
 

Читайте також:

29 грудня 2017
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти