У Ковелі вживають заходів з легалізації тіньових доходів

У Ковелі вживають заходів з легалізації тіньових доходів

Виплата заробітної плати в «конвертах» і приховування громадянами своїх реальних доходів негативно позначаються на бюджеті міста, важливою складовою якого є надходження податку з доходів фізичних осіб.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців почали працювати у законному полі. Але є й такі, які намагаються отримати більший прибуток, ухиляючись від сплати податків та використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин.

З метою контролю за провадженням господарюючими суб’єктами їхньої господарської діяльності, відповідно до вимог чинного законодавства створено міську робочу групу з легалізації тіньових доходів, основним завданням якої є проведення обстежень господарюючих суб’єктів для виявлення прихованої зайнятості та виплати нелегальної заробітної плати.

За 10 місяців цього року групою перевірено 302 суб´єкти господарювання. Вжиті заходи забезпечили легалізацію заробітної плати на суму 76,8 тис. грн. в місяць.

Для подолання таких негативних явищ, як «тіньова зайнятість» та заробітна плата «в конвертах» ведеться широкомасштабна роз’яснювальна робота щодо переваг офіційної зайнятості та укладення роботодавцями трудових відносин з найманими працівниками.

Підприємцям варто ще раз звернути увагу на надзвичайно великі штрафи за порушення законодавства про оплату праці.

Суспільство має зрозуміти, що легалізації зайнятості та заробітної плати - альтернативи немає і тільки офіційно оформлений працівник може відчути себе соціально захищеним, а бюджет міста мати стабільні надходження для своєчасного фінансування усіх програм.

У черговий раз звертаємо Вашу увагу на те, що ухилення від податків, прихована зайнятість та використання прихованої робочої сили є порушенням законодавства, що тягне за собою адміністративну, фінансову та карну відповідальність. Не чекайте проведення перевірок, здійснюйте свою господарську діяльність без порушень чинного законодавства.


Ліліана Герасимчук, головний спеціаліст відділу
економічного розвитку та торгівлі  

Читайте також:

17 листопада 2017
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти