Чергові зміни до порядку призначення житлових субсидій!

Чергові зміни до порядку призначення житлових субсидій!

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” удосконалено порядок призначення та надання населенню житлових субсидій.
Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій - четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.
    Відповідно до прийнятих змін розрахунок субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у жовтні на опалювальний період 2017-2018р.р. буде проводитись на підставі доходів за перше півріччя  2017 року.
    Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.
     Змінено соціальні нормативи споживання природного газу для надання субсидії, а саме: на приготування їжі та підігрів води (газова плита за наявності газового водонагрівача) з 14 куб.м  до 10,5 куб.м  на  одну  особу, з  7,1куб. м  до 5,4 куб.м на приготування їжі та підігрів води (за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача), з 4,4 куб.м до 3,3 куб.м  тільки на приготування  їжі.  
         Також, надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одному із членів домогосподарства,  з  урахуванням  якого  розраховувалася  субсидія.
    Відтепер при призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340гривень).
    Нагадуємо, що отримувачі субсидії зобов’язані протягом місяця проінформувати управління соціального захисту населення про зміну складу сім’ї зареєстрованих у житлову приміщенні осіб, їх соціального статусу, купівлю товарів або оплату послуг, що  перевищує  50 тис.гривень.
   Також,  для  призначення   субсидії  сукупний  дохід обчислюється  виходячи з доходів, нарахованих особам, які  досягли  14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, відомості про які надаються Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування та іншими  установами. Відповідно,  для  родин  у яких   виховуються  діти  2002-2003 року народження  просимо надавати в управління соціального захисту населення (каб.№6)  копії   довідки  про  присвоєння   ідентифікаційного  номера   дитини.  

Валентина Шарунович, заступник начальника управління
соціального захисту населення

Читайте також:

12 вересня 2017
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти