У Ковелі діє виставка робіт вихованців колонії «Вишиванка – дзеркало народної душі»

У Ковелі діє виставка робіт вихованців колонії «Вишиванка – дзеркало народної душі»

У культурно-просвітницькому центрі відбулось відкриття виставки творчих робіт учнів загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ст. №14 (яка діє у виховній колонії) «Вишиванка – дзеркало народної душі» (загратоване мистецтво).
Особливість експозиції в тому, що вишивки, представлені на огляд відвідувачів, створені руками юнаків, які відбувають покарання у Ковельській виховній колонії. Один з авторів був присутній у виставковій залі разом зі своїми батьками
Захід відкрив начальник Ковельської ВК Іван Абрамчук, який у виступі зупинився на історії цього виду народного мистецтва. Гурток художньої вишивки в установі започаткували вчителі школи Марія Григола, Валентина Андрощук та Наталія Бец. Виходили з того, що таке заняття допоможе хлопцям подолати агресію. Директор ЗОШ №14 Володимир Кав’юк переконаний, що вишивання вчить терпінню, долучає до краси життя. Зауважив, що витвори вихованців демонструвались у Європі та Канаді.
Виставлено майже 100 картин, ікон та рушників. Марія Григола каже, що навіть не уявляла, що це рукоділля набуде такої популярності серед хлопців.
Як зауважила голова піклувальної ради установи Жанна Вельма, в картинах відчувається душа автора, його біль, смуток та надія. Дехто з них у своєму житті не чув добрих слів, був обділений батьківською любов’ю, тому так люблять, коли відзначають їхні роботи.
Голова благодійного фонду Івана Омелянюка «Волинь-Україна» Галина Голубович та бібліотекар центральної районної бібліотеки Ольга Бичковська висловили захоплення побаченим, грою кольорів, реалістичністю облич та об’ємністю картин.
Протягом десяти днів виставка діятиме в культурно-просвітницькому центрі. Отож, всі бажаючі мають можливість помилуватися вишивками, які творили підлітки з непростою долею та важким минулим. Нехай у майбутньому у них буде більше сонячних днів, а Божа матінка додає їм мудрості, сили змінити своє життя на краще.


Служба у справах дітей


 

Читайте також:

27 квітня 2017
Фотогалерея
Оголошення
Анонс
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти