У Ковелі – виставка ікон та творів сакрального мистецтва «Святі миротворці»

У Ковелі – виставка ікон та творів сакрального мистецтва «Святі миротворці»

У Ковельському культурно-просвітницькому центрі відбулося відкриття виставки ікон та творів сакрального мистецтва "Святі миротворці", створених українськими та польськими художниками торік  на  V міжнародному пленері.

Варто зазначити, що шостий рік поспіль іконописні пленери проходять в мальовничому селі Замлинні (Любомльський район), які об’єднують митців з різних країн і різних конфесій.

Художники два тижні спільно творять, поглиблюють свої знання з іконопису, спілкуються. Як результат, з’явилися нові цікаві ікони, які після пленеру мандрують містами України та Польщі. До слова, уже вдруге в Ковелі можна оглянути післяпленерні роботи.

 З  нагоди відкриття експозиції  зібралося чимало ковельчан. Серед почесних гостей – заступник міського голови Ігор Прокопів,  Консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі,  голова Волинської організації національної Спілки художників України Володимир Марчук, духовенство, а також художники – автори ікон.

 Консул Кшиштоф Савіцкі подякував міській владі за розуміння та допомогу в організації виставки, митцям за чудові твори , голові Волинської організації національної Спілки художників України Володимиру Марчуку, за те, що він допомагає презентувати мистецькі напрацювання в різних містах України, опікується пленером.

Генеральний вікарій Луцької дієцезії ксьондз Ян Бурас - господар Центру  інтеграції в Замлинні, де і проходять творчі зібрання, зазначив, що це надзвичайно гарна можливість для спілкування людей різних конфесій, двох народів. За два тижні, поки триває пленер, всі стають хорошими друзями, які з нетерпінням чекають наступної можливості зустрітись у мальовничому куточку на Волині. Люди, які мешкають в Замлинні, дуже гордяться, що художники обрали саме їх край і завдяки цьому вони торкаються історичної події.

  За словами заступника міського голови Ігоря Прокопіва, такі спільні мистецькі заходи зміцнюють дружбу між Україною та Польщею, допомагають поглибити знання історії наших народів. Ігор Ярославович зауважив, що у Ковелі завжди раді вітати такі виставки і в подальшому у нашому місті готові до співпраці з організаторами пленеру.

 Приємно, що серед робіт, представлених у культурно-просвітницькому центрі, є твори нашого земляка, ковельчанина Віктора Бурчака. Художник із  захопленням говорив  про участь у пленері. Він зазначив, що це надзвичайно яскрава подія в житті кожного митця, велике торжество душі перебувати в товаристві людей, які вміють працювати професійно, люблять свою справу, не мислять свого життя без творчості.  Дуже символічно, що  об’єднала всіх ікона і добрі помисли, бажання знайти порозуміння.

Організатори V Міжнародного пленеру іконопису та сакрального мистецтва, обрали для нього актуальну назву «Святі миротворці»., яка тісно переплітається  із прагненням усіх українців до миру. Створені майстрами образи святих – це образи захисників, переможців, миротворців, які утверджують перевагу добра над злом, світла над темрявою.

Під супровід музики присутні оглянули експозицію, поспілкувались з авторами робіт. Впродовж місяця «Святі миротворці» залишатимуться у Ковелі.


Читайте також:

12 липня 2016
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти