Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припиняє свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Міська влада Ковеля виконує зобов’язання держави перед сім’ями загиблих в АТО бійців

Міська влада Ковеля виконує зобов’язання держави перед сім’ями загиблих в АТО бійців

З ініціативи міського голови Олега Кіндера рішенням 77-ї сесії міської ради з міського бюджету виділено 420 тис. грн. для співфінансування придбання квартир для сімей загиблих в АТО військовослужбовців. У Ковелі зараз мешкає три родини, які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку.
При перерозподілі обсягу субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на 2015 рік для поліпшення житлових умов сімей загиблих в АТО бійців місту Ковелю виділено 868 тис. 679 грн. Ці кошти передбачені для придбання трьох квартир загальною площею 165 м² при опосередкованій вартості одного квадратного метра житла 6 тис. 861 грн. 
    Родини загиблих, які мешкають у Ковелі, виявили бажання отримати житло у новобудовах. Тож коштів, виділених державою, недостатньо, аби забезпечити житлом три сім’ї. Для вирішення питання міський голова Олег Кіндер ініціював звернення до голови облдержадміністрації, народного депутата України Степана Івахіва щодо співфінансування. З міського бюджету кошти уже виділено. Степан Івахів, у свою чергу, також погодився допомогти родинам загиблих за Україну героїв. Відповіді від обласного керівництва наразі немає. 
     Під час засідання 77-ї сесії міської ради Олег Кіндер наголосив на тому, що Ковель виконує зобов’язання, які мала б повністю взяти на себе держава щодо забезпечення житлом сімей загиблих бійців. Він нагадав, що торік з міського фонду було надано квартиру для матері одного із загиблих ковельчан. Поліпшення житлових умов потребує ще три родини, у яких виховується п’ятеро неповнолітніх дітей. 
    Вартість одного квадратного метра житлової площі у новобудові Ковеля становить 15 тис. 600 грн. Новий десятиповерховий багатоквартирний житловий будинок по вулиці Кониського,11 має бути здано в експлуатацію у четвертому кварталі цього року. Для забезпечення житлом сімей загиблих міський голова Олег Кіндер провів кілька робочих зустрічей із забудовником - приватним підприємством «Пересувна механізована колона №19». В ході переговорів йшлося про зниження вартості житла, враховуючи категорію громадян, для яких планується придбання квартир. Міському голові вдалося переконати забудовника та досягти згоди у вирішенні цього питання. Після чого за дорученням Олега Кіндера відповідні листи було направлено від виконавчого комітету міської ради, на які отримано позитивну відповідь. У ній, зокрема, йдеться: «Усвідомлюючи свою громадянську відповідальність перед захисниками Вітчизни, які брали участь в антитерористичній операції по захисту незалежності та суверенітету України, а також враховуючи Вашу особисту активну участь у переговорах щодо можливого зменшення ринкової вартості житла, систематичне та наполегливе відстоювання прав і законних інтересів мешканців Ковельської територіальної громади, ПП «Пересувна механізована колона №19» вважає за можливе зменшити вартість квартир». 
    Таким чином забудовник знизив вартість одного квадратного метра житла до 11 тис. грн.., що майже на 30% менше від початкової вартості квартир у цій новобудові. Наразі три двокімнатні квартири по вул. Кониського, 11 у Ковелі заброньовані. А міська влада та родини загиблих бійців сподіваються, що до четвертого кварталу цього року, коли має бути введено в експлуатацію новий будинок, керівництво області також підтримає молоді сім’ї, які залишилися без годувальників, та виділить кошти на співфінансування з обласного бюджету.  
     Для посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, сімей загиблих на позачерговій 76-й сесії міської ради, яка відбулась 11 вересня, депутати міської ради одноголосно підтримали звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана. Обранці ковельської громади вважають, що розв’язати квартирне питання можна, ухваливши комплекс практичних заходів, виконання яких поліпшить соціальне становище учасників АТО, родин загиблих бійців. Одним із головних кроків у цьому напрямку має стати Загальнодержавна цільова програма першочергового забезпечення учасників бойових дій та осіб, прирівнених до них, квартирами за державні кошти. 

Читайте також:

06 жовтня 2015
Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти