Депутати хочуть внести зміни до Генплану Ковеля, аби забезпечити учасників АТО земельними ділянками

Депутати хочуть внести зміни до Генплану Ковеля, аби забезпечити учасників АТО земельними ділянками

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Ковельської міської ради до Кабінету Міністрів України

4 липня цього року у засобах масової інформації була розповсюджена інформація про ініціативу Міноборони та Голови Держземагентства України Сергія Рудика з надання земельних наділів військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції (АТО) на сході України. Дана ініціатива підтримана Урядом України та стосується земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів.
Однак, переважна більшість ковельчан-військовослужбовців, учасників АТО та їх родин звертаються за отриманням земельної ділянки не до органів Держземагенства, а до Ковельської міської ради. І це логічно, адже з одного боку – в межах населених пунктів розпорядниками земель є органи місцевого самоврядування, а з іншого – звертаються городяни, які народились, виросли у Ковелі та бажають отримати земельну ділянку саме у рідному місті. І місто, в свою чергу, в межах можливого повинно подбати про них.
Ковельська міська рада своїм рішенням від 24.07.2014р. №58/2 «Про дозвіл на виготовлення детальних планів території» задекларувала місцеві гарантії для учасників АТО щодо отримання ними земельних ділянок в межах міста Ковеля та визначила певні масиви резервних територій для таких потреб.
Проте, на шляху реалізації місцевої ініціативи виникають перепони, які неможливо вирішити на місцевому рівні.
Справа в тім, що для виконання вищезазначеного рішення Ковельської міської ради необхідне певне коригування Генерального плану міста Ковель.
Згідно статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п’ять років. Останні зміни до Генерального плану міста Ковеля були внесені наприкінці 2013 року. Тобто наступні зміни до генерального плану міста згідно вимог чинного законодавства можна внести не раніше 2018-го року.
Отже, Ковельська міська рада не в змозі задовольнити заяви усіх бажаючих отримати земельну ділянку учасників АТО, не порушивши при цьому зазначену норму законодавства.
При цьому, даною статтею також передбачено, що у разі виникнення державної необхідності рішення щодо доцільності внесення змін до генерального плану населеного пункту приймається Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення підвищення соціальних стандартів для військовослужбовців, які призвані Ковельським ОМВК по заходам часткової мобілізації, добровольців, контрактників та виконують завдання по здійсненню антитерористичної операції на сході України, стимулювання військовослужбовців в особливо небезпечний для країни час, депутати Ковельської міської ради просять Кабінет Міністрів України прийняти рішення про доцільність внесення змін до Генерального плану міста Ковель у 2014 році в зв’язку із виникненням державної необхідності.


Прийнято на п’ятдесят дев’ятій
сесії міської ради 28.08.2014 року 

Читайте також:

29 серпня 2014
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти