Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Крок до реабілітації та інтеграції дітей-інвалідів

Крок до реабілітації та інтеграції дітей-інвалідів

У вас ніколи не виникало думки, наскільки досконало й гармонійно працюють наші пальці на руках, яка витончена у них пластика і як чітко й оперативно виконують вони кожне наше бажання, кожну команду?
Жоден механічний пристрій, зроблений людиною, не зрівняється у функціональності з тією ж рукою. І так працює все наше тіло. Тільки от ми не знаємо, яким багатством володіємо до тих пір, поки не втратимо його. Уявіть собі відчуття і біль людини, яка з дитинства уражена церебральним паралічем і з величезними труднощами може керувати своїм тілом…
Ми живемо у цивілізовані часи, коли кожне життя є цінним для суспільства. Пройшли ті епохи, коли людей з обмеженими фізичними можливостями кидали напризволяще, глумилися і зневажали. Тепер держава приділяє їм не менше уваги, ніж здоровим своїм громадянам. У місті Ковелі уже рік працює Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, метою якого є здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство. Протягом 2012 року 53 дітям-інвалідам надано 2876 реабілітаційних послуг. Повний курс реабілітації пройшли 30 вихованців.
Забезпечує роботу Центру колектив у складі директора, головного бухгалтера, двох вчителів-реабілітологів (соціальна реабілітація) та медичної сестри з масажу. Основне завдання, яке щоденно стоїть перед колективом, – забезпечення належних умов для надання реабілітаційних послуг, своєчасної та ефективної корекційної, соціальної, психологічної допомоги дитині-інваліду і організація реабілітаційного навчання відповідно до особливостей її психофізичного розвитку. З метою виявлення вад розвитку у дитини та її потреб фахівцями Центру проводяться первинне обстеження дитини-інваліда, спілкування з батьками або законним представником дитини.
Звичайно, основний акцент у роботі – саме на соціально-педагогічній реабілітації дітей (простіше кажучи, в однойменному відділенні готують дітей і підлітків до самообслуговування, самостійного пересування та навчають основним соціальним навичкам). Також в реабілітації важливе місце мають і навчально-ігрові процеси.
Відомо: дитина навчається, граючись. Тому дидактичні ігри є невід'ємною частиною занять. Вдале розв'язання поставлених завдань дає дітям задоволення. Особлива увага приділяється рухливим іграм. Для більшості дітей із обмеженою руховою діяльністю саме такі ігри і є основними у фізичному розвитку.
Дуже полюбляють вихованці Центру трудотерапію. Тут – яскравий світ кольорового паперу, фарб і пластиліну, у якому в дітях пробуджується творець. А все разом допомагає розвивати уяву, вільно володіти руками і долучатися до повноцінного життя.
У Центрі діти також розвивають дрібну моторику, виготовляючи різноманітні вироби із бісеру, вкладаючи у кожну бісеринку часточку душі. І з яким задоволенням і гордістю дарують вони потім готові вироби, зроблені власноруч, своїм близьким!
Відділення фізичної реабілітації допомагає дітям відновити рухові функції та подолати фізичні обмеження. Для цього обладнано спеціальними тренажерами зал лікувальної фізкультури та масажний кабінет, дворові ігрові майданчики, на яких встановлено обладнання. Діти мають можливість бути на свіжому повітрі. Словом, уся робота Центру спрямована на реальну соціально-педагогічну та фізичну адаптацію дитини до сучасного життя.
Звісно, досягнути ефективності у роботі спеціалісти не змогли б без належної фінансової підтримки. Не секрет, що реабілітаційне обладнання для інвалідів надзвичайно дороге. Ось чому створити належну базу для занять з інвалідами непросто, але завдяки підтримці місцевих благодійників на облаштування Центру зібрано близько 28 тисяч гривень.
Прекрасно облаштувати побут і комфорт допомагали Микола Печенюк, Роман Дідицький, Сергій Сторожук, Віктор Стельмах, Дмитро Шава, Прокоф’єва Т.Д., Гнатюк О. А., ТзОВ "Спартак", ПП "Геліс", фірма "Стиль дах", ТОВ "САВ – Дістрибьюшин", ТОВ Фік Сіті-Інвест.
Особливу подяку висловлюємо голові Ковельської районної організації Товариства Червоного Хреста України Людмилі Стахорській, яка протягом всього періоду становлення та розвитку Центру забезпечувала реабілітаційним обладнанням, іграшками, канцтоварами, спецодягом, предметами побуту та подарунками.
Нині головним завданням є завершення облаштування сенсорної кімнати. Адже сенсорна терапія сприяє посиленню уваги, допомагає дітям з послабленим зором тощо. Гра кольорового світла сприяє розслабленню, тут є можливим проводити заняття навіть з особливо збудженими дітьми. А це, враховуючи діагнози, – не рідкість. Та й просто побувати у цій чарівній кімнаті – це гарантовано підняти собі настрій.
З обласного бюджету було виділено 20 тис. грн. на завершення ремонту кімнати. За благодійні кошти придбано сухий басейн та деяке реабілітаційне обладнання, та, на жаль, цього недостатньо.
ЗАПРОШУЄМО усіх небайдужих людей допомогти нам у вирішенні цієї проблеми!
За найменші здобутки, кожен з яких є надто цінним, батьки щиро дякують працівникам Центру. Тут люди працюють з великою душею. І дітям, і батькам такі центри надзвичайно необхідні, адже сюди можна звернутися і з особистих питань, і з питань виховання дитини, і для корекції здоров'я.
Наші реквізити:

Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ – 37789003
МФО – 803014, Ковельське УДКСУ Волинської області
Благодійний рахунок – 35426005007994
Марія КИСЛЯК,
директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля.
 

Читайте також:

29 січня 2013
Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти