Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Міський голова Ігор Чайка взяв участь у заході, присвяченому наданню Ковелю Магдебурзького права

Міський голова Ігор Чайка взяв участь у заході, присвяченому наданню Ковелю Магдебурзького права

24 грудня 1518 року увійшло в нашу історію як одна з найважливіших подій – Ковелю було надане Магдебурзьке право. 503 роки  тому польський король Сигізмунд І своєю грамотою дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто. 
Сьогодні у центральній бібліотеці відбувся тематичний захід “Магдебурзьке право в історії міста Ковеля”.
 
Учасників заходу привітав міський голова Ігор Чайка: “Надання Ковелю Магдебурзького права — це переломна сторінка в історії розвитку нашого міста.  На той час це була одна з найперспективніших правових систем в східній та центральній Європі. Саме вона дала поштовх для розвитку міста. Зараз ми можемо оцінити переваги, які маємо. Зокрема, право самим вирішувати проблеми, визначати шляхи розвитку.  Задоволений, що можемо тут разом поспілкуватися на цю тему та порадіти, що наші предки прийняли таке мудре рішення”.
Ковель уже в 1518 році був потужним поселенням, тому й отримав цей королівський привілей — Магдебурзьке право. І можна пишатись, що й у давні часи місто було регіоном спокою. І, незважаючи на навколишні перипетії, місцеве населення жило в правових рамках.
 
У Ковельському історичному  музеї є копія документа про надання Ковелю Магдебурзького права ( Брест, 24 грудня 1518 року) із книги ,, Архів Князів Сангушків у Славуті” (том.III за 1432-1534 рр.), виданій у Львові в 1890 році.
Його директор Маргарита Матвійчук розповіла про історичні факти, які стосуються цієї віхи життя міста.
Прозвучала і легенда Анатолія Семенюка про надання Ковелю  Магдебурзького права. Її прочитали студенти медичного коледжу. Почесний громадянин міста Анатолій Володимирович теж привітав усіх присутніх з цією визначною подією у житті міста. 
Засновник сторінок «Kowel Vintage», депутат міської ради Андрій Миронюк, акцентував увагу на тому, що ще багато цікавих моментів з минулого нашого міста не вивчені. 
“Сподіваюсь, ми усю пам’ять будемо відновлювати, будемо здмухувати порох зі сторінок нашої історії  і будемо будувати чудове сьогодення для нашого майбутнього”, - так оптимістично завершив він свій виступ. 
 

Читайте також:

24 грудня 2021
Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти