Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Ковельчанка Марія Батраченко презентувала свою другу книгу “Моє життя – калейдоскоп»

Ковельчанка Марія Батраченко презентувала свою другу книгу “Моє життя – калейдоскоп»

Поезія, оповідання, статті та сценарії до театральних постановок стали основою книги Марії Батраченко “Моє життя – калейдоскоп». 
У жінки досить непроста біографія. Народилась вона  в 1943 році у Відні.  Її мама  була вивезена до Австрії  на примусові  роботи. Батько, який був військовим офіцером, не повернувся з війни. Дитинство минуло на Ковельщині у бабусі, пізніше було навчання в Ростовському педагогічному університеті,  далі  - робота в одній із місцевих шкіл.  До Ковеля Марія Павлівна приїхала у 1974 році, де довгий час працювала вчителем російської мови та літератури в ПТУ №7.
На сторінках своєї другої книги (перша – збірка віршів «Місячний лабіринт» вийшла у 2016 році) Марія Павлівна розповідає не лише про своє життя, а й про знакові події  колег і друзів, тут можна знайти цікаві факти з історії міста. Є твори про кохання, природу, подорожі, життєві цінності. Вірші, присвячені батькам, близьким людям, філософським роздумам.
 
Презентація видання пройшла у раді ветеранів.  Це місце є символічним для жінки, адже 12 років вона працює у ветеранській організації, нині її очолює. Тут вона створила клуб «Вікторія», веде заняття Університету третього віку, проводить репетиції ансамблю «Срібне сяйво» та аматорського театру «Осіннє золото».
Тож на презентацію, а скоріше на творчий вечір Марії Батраченко прийшли представники міської влади,  її друзі, колеги.  Це –  міський голова Ігор Чайка, який написав слово про автора у книзі, його заступник Наталія Маленицька, начальник управління соціального захисту Софія Сагаль, актори театру «Осіннє золото». Усі вони, за словами ковельчанки, а також народний депутат Степан Івахів допомогли їй у виданні збірки. 


Сама ковельчанка каже, що їй є що розповісти цьому світові. У її життєвому калейдоскопі можна зустріти найрізноманітніші кольори та відтінки. Втім, всі, хто знають Марію Павлівну,  переконані, що її доля – це палітра яскравих, оптимістичних, багатих на добро і любов барв.
Впродовж вечора пані Марія розповідала цікаві і чуттєві історії про свої роки, життєву позицію, дорогих серцю людей. Вона читали власну поезію співала, грала і просто жила на імпровізованій сцені.


Чимало творів Марії Батраченко прозвучали із уст акторів театру «Осіннє золото». 
Глядачі сміялися і сумували, але ніхто не залишився байдужим. 
Компліментів, теплих, щирих слів, побажань було сказано у цей день теж надзвичайно багато.
 
«Я завжди дивувався Вашому оптимізму,  світлій енергетиці,  тому який у Вас  широкий діапазон творчих здібностей. Де є Марія Павлівна, там – сонце, посмішка, гарний настрій. Це людина – емоція, людина – свято. Вона радіє життю сама і навколо неї радіють всі», - зазначив Ігор Чайка, вітаючи героїню дня  з важливою подією.
 А Марія Павлівна радо ділиться своїми життєвими рецептами і на сторінках нової книги: 
-Сердитись, журитися я не умію, 
Завжди шукаю у людях добро.
І я не старію, душа молодіє,
Її зігріває любові тепло.
 

Читайте також:

05 вересня 2021
Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти