В Ковельському історичному музеї діє тематична експозиція "Скорботна свіча пам’яті"

В Ковельському історичному музеї діє тематична експозиція "Скорботна свіча пам’яті"

У Ковельському історичному музеї  до Дня пам’яті жертв голодоморів діє тематична експозиція ,,Скорботна свіча пам’яті”.

Мета виставки – знову привернути  увагу  суспільства до страшної трагедії, що відбулась свого часу на теренах нашої священної української землі – Голодомору 1932-1933 років.

У ті часи основний удар більшовицького режиму було спрямовано проти українського селянства, оскільки воно було носієм національної ідеї, що є неприпустимим в умовах тоталітарної системи.

У всі часи селянин мріяв бути господарем на власній землі. Радянська влада дала йому це право. Але через деякий час почала відбирати землю і створювати колективні господарства. З болем і страхом вступали до них селяни. Тих. хто не корився, суворо карали, висилали з рідних місць, називали куркулями, ворогами народу. Вирвані з корінням, вивезені товарняками до Сибіру, на Урал гинули люди в нужді й  злиднях на тих далеких необжитих просторах. Мільйони не повернулись у рідні краї…

А в Україні, на селі, чекали прихід осені, але вона принесла одні розчарування. Врожай 1932 року був добрий. Селяни здали державі податок… По селах їздили спеціальні продовольчі загони і забирали все до нитки. Люди ховали зерно, картоплю в ямах, криницях, у скиртах, на горищах, замазували в грубах. Та хіба вбережеш від пильного ока збирача? І спалахнув в Україні великий голод, а за ним прийшла смерть. Протягом голодних 1932-1933 років померли мільйони людей. Вони пішли з життя тому, що у них було забрано останній шмат – останню надію на порятунок.

Мільйони безневинно загиблих, висланих і розчавлених більшовицькою владою дивляться з минулого в сьогодення. Вони застерігають: Будьте пильними! Пам’ятайте про наші гіркі уроки!

В експозиції представлені плакати зі світлинами і документами, які передають атмосферу трагедії українського народу, жаху, болю, страждань тих голодних років.

Не буває чужого горя і чужої біди. Ми живемо на одній землі, під одним небом і під одним сонцем. Нехай же ніколи не доведеться нам пережити подібного.

Мирослава Мороз,
головний зберігач фондів Ковельського
історичного музею    

Читайте також:

Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти